Nie szukaj wymówek, weź się za siebie!

by Rafał Baran

Od kiedy biegam, co chwile ludzie zadają mi te same pytania i oczekują chyba tych samych IMG_4601podobnych odpowiedz, niektórym brakuje motywacji innym czasu, ale wszyscy narzekają, że mi jest łatwiej. Nigdy nie rozumiałem tego pojęcia, dlaczego mi ma być łatwiej skoro dla każdego doba ma dokładnie tyle samo godzin i każdy z nas ma podobne te same obowiązki.  Więc przeczytaj ten tekst i weź się za siebie!

Tobie jest łatwiej, bo ty dużo biegasz
Tak kiedyś pierwszego pięknego dnia wyszedłem z domu i zrobiłem 40 km w 3 godziny, co za brednie. Jak to dużo biega? Przecież ja też zaczynałem z tego samego poziomu, co inni problemem dla mnie było przebiegnięcie kilku kilometrów, ale walczyłem dalej i systematycznie podnosiłem dystans i czas. Nie pochodzę z żadnej rodziny sportowej, nie ma u mnie żadnych tradycji w bieganiu, w zasadzie nie znam nikogo w mojej całej rodzinie, kto by miał jakiekolwiek osiągnięcia czy nawet trenował bieganie! Tak, więc, ubieraj buty i idź trenować.

Ty masz więcej czasu
To chyba jedna z większych bredni, jakie słyszałem! Pracuje codziennie 8 h godzinnie, po pracy sam dla siebie gotuję, sprzątam, piorę i robię inne czynności, bo żyje samodzielnie, ale znajduję czas na bieganie. Jesteś w stanie opowiedzieć mi 10 różnych seriali, streścić ich ostatnie odcinki, ale nie możesz znaleźć czasu 30 – 60 min żeby wyjść pobiegać!

Po pracy wracam już zmęczony
Każdy wraca zmęczony po pracy, nie jesteś wyjątkowy, większość z biegaczy pracuje i jakoś są w stanie przed albo po pracy wyjść i przebiec naprawdę spore dystanse. Wiem również, że ciężko ci będzie w to uwierzyć, ale jeżeli nawet zmęczony po pracy wyjdziesz pobiegać czy też przejdziesz się na godzinny szybki spacer z psem to wrócić bardziej pobudzony. Ja bieganie traktuje, jako odskocznię to tego wszystkiego, co mnie otacza, jest to chwila dla mnie, która pozwala mi przemyśleć różne sprawa, z każdego treningu wracam z uśmiechem na twarzy gotowy do wykonywania innych czynności.

Nie mam odpowiednich butów do biegania
I to może i nawet lepiej, coraz więcej jest w necie jest informacji na temat naturalnego biegania, czyli bez większej amortyzacji stopy, zmusza to twoje nogi do prawidłowej postawy, wybicia ze śródstopia itp. ( nie będę się rozpisywał) Tak czy inaczej nikt ci nie każe kupować obuwia po 200 -300 zł, bo wystarczy każde sportowe obuwie i delikatny trucht, ( jeżeli chce się dowiedzieć więcej to napisz, chętnie rozwinę ten temat)

Nie mam z kim biegać
To biegaj sam/sama jest wiele miejsc w Krakowie gdzie można biegać, wystarczy chodnik, park itp. Bieganie z innymi Osobami oczywiście bardziej mobilizuje i jeżeli będzie tylko potrzeba i szansa to ja chętnie ci potowarzyszę w biegu. Jeżeli pomimo tego nie jesteś w stanie się przekonać, że można biegać samotnie to zobacz Jak szukać kompana do wspólnych treningów?

Podsumowując, jeżeli dotarłeś do tego elementu to właśnie straciłeś czas żeby się przebrać w ciuchy sportowe i iść na trening, ale jeżeli po mimo tego dalej masz obawy może Najlepsze filmiki motywacyjne ciebie przekonają  

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment