Trening w domu – Ćwiczenia na brzuch

1

miesnie brzucha 02 300x198 - Trening w domu - Ćwiczenia na brzuchWcześniej pisałem o klatce piersiowej i ćwiczeniach na uchwytach do pompek. Kilka osób zwróciło się do mnie z prośbą o poruszenie kwestii na temat mięśni brzucha. Wasze życzenie jest dla mnie rozkazem. Postaram się to opisać jak najdokładniej. Informacje, które tutaj umieszczę, zostały zebrane na podstawie rozmów i opinii doświadczonych instruktorów, którzy nie raz ratowali mnie swoimi dobrymi radami, mam do nich pełne zaufanie.

Od czego powinieneś zacząć?
Pierwszy niepokojący, a zarazem motywujący symptom jaki możesz zauważyć to brak widoku na pewną część ciała podczas wizyty w toalecie. Wpadłeś na pomysł, aby zrzucić swój bebech i pierwsze co przychodzi Ci do głowy to codzienne robienie brzuszków? Już na wstępnie mogę powiedzieć, że nic tym nie osiągniesz! Reklamy i filmiki ociekające cudownością sylwetek i zachęcające do setek powtórzeń tego samego ćwiczenia są nic nie warte. To zwykli naciągacze. Obwód Twojego brzucha nie zmniejszy się drastycznie od ćwiczenia tylko i wyłączenie tej partii ciała. Żeby zacząć cokolwiek rzeźbić w tym, co posiadasz, musisz biegać albo uprawiać inne treningi aerobowe, które pozwolą Ci schudnąć. Nawet jeżeli będziesz miał sześciopak pod spodem to go nie zobaczysz, dlatego polecam bieganie ( i oczywiście czytanie bloga szukajacprzygody.pl – koniec reklamy : P) albo np. jazdę na rowerze, chodzenie po bieżni czy też wyprawy w góry, które wspaniale spalają tkankę tłuszczową i poprawiają kondycję. Cytując Paktofonikę: „Przyjemne z pożytecznym to sukces odwieczny”. Już jest lepiej, mam mały brzuch i teraz przyjemnie byłoby coś z nim zrobić. Skoro już trenujesz aeroby, cały czas schodzisz z obwodem brzucha. Nie rób bezmyślnie po 100 brzuszków czy innych ćwiczeń, bo to nie przyniesie większego efektu. To podobne zapętlenie jak z bieganiem długich dystansów. Poprawisz się w tym, co robisz, ale nie zbudujesz na podstawie takiego schematu wyglądu modela. Jedyne co osiągniesz to spadek wagi.


Ćwiczenia na mięśnie brzucha
Z mojego doświadczenia i innych osób, wynika jasno, że te ćwiczenia są jedne z bardziej efektywnych w przypadku budowania poprawnej sylwetki z uwzględnieniem wszystkich mięśni brzucha.


miesnie brzucha 01 187x300 - Trening w domu - Ćwiczenia na brzuchPodnoszenia nóg wisząc na drążku – jeżeli nie jesteś w stanie podnosić całych nóg to zacznij od podnoszenia kolan do góry, jak najbliżej klatki piersiowej. Staraj się nie rwać, ale delikatnie podnosić i opuszczać nogi. Po kilku treningach będą efekty, wzmocnisz brzuch. Ćwiczenia najlepiej wykonywać w seriach od 6 do 12 powtórzeń.miesnie brzucha 02 300x198 - Trening w domu - Ćwiczenia na brzuchPodnoszenie nóg leżąc plecami na ziemi – kolejne bardzo dobre ćwiczenie i łatwiejsze od pierwszego. Staramy się podnosić nogi nie zginając ich w kolanach. Nogi podnosimy do ok. 35 stopni i delikatnie opuszczamy. Tak jak w przypadku pierwszego ćwiczenia serie po 6 – 12 powtórzeń


ciwczenia na brzuch 01 300x143 - Trening w domu - Ćwiczenia na brzuchĆwiczenia z kółkiem do brzuszków – jedno z trudniejszych ćwiczeń, jakie miałem okazję wykonywać. Piekielnie boli brzuch, ale to dobry znak. Na początku trudno jest wykonać pełny rozjazd na stojących nogach, więc można zrobić to na kolanach.


Rozciąganie się na rękach – łatwiejsza wersja dokładnie tego samego ćwiczenia z kółkiem, ale tutaj robimy to bez niego i z pozycji pionowej. Staramy się jak najdalej dojść rękami i wrócić. Oczywiście najbardziej efektywne jest, jeżeli dojdziemy prawie do płaskiej pozycji i wrócimy. Przy tym ćwiczeniu jak i przy kółku, należy pamiętać o tym żeby nie mieć zgarbionych pleców, najlepiej je delikatnie wypychać do góry.


Jak sami widzicie tego typu ćwiczenia można samemu wykonywać w domu, więc radzę nie iść na ilość, ale na jakość. Nikt nikogo nie pospiesza, a poprawność ich wykonywania przyniesie jeszcze lepsze rezultaty. Sam stosuję część tych ćwiczeń i mogę je polecić innym osobom.


cwiczenia na brzuch 02 - Trening w domu - Ćwiczenia na brzuch

Komentarze

comments

Share.