Weekend w zimowym Cieszynie

by Rafał Baran
0 comment

IMG_2331Cieszyn to miasto, które ze względu na swoją ciekawą lokalizację jest bardzo często odwiedzane przez liczne grupy turystów, ale również przejezdnych osób. Jego lokalizacja na „wylocie” z Polski bardzo często służy jako miejsce odpoczynku na dłuższej trasie. Dzięki uprzejmości Mercure Hotels miałem okazję zwiedzić Cieszyn nie przy okazji wielkiej imprezy (np. Kino na Granicy), ale w normalnym czasie, kiedy miasto wygląda IMG_2329naturalnie. Cieszyn dla mnie miał być miejscem noclegu do wyjścia w góry, planowałem trasę przez Beskid Śląski i zdobycie między innymi Baraniej Góry, ale pogoda pokrzyżowała mi plany. Opady śniegu i w zasadzie zerowa widoczność zniechęciły mnie całkowicie do wyjścia rano – dzięki temu jednak miałem przyjemność zwiedzić dokładniej spokojny Cieszyn.

IMG_2330Czym byłby Cieszyn bez browaru i wzgórza zamkowego, które jest chyba najczęściej odwiedzane przez turystów. To było pierwsze miejsce, do którego się udałem. Zabudowa Cieszyna oraz jego wielkość pozwala zwiedzać wszystkie ciekawe miejsca „z buta”. Architektura oraz kamienice zachęcają na każdym kroku to wyciągania aparatu nawet pomimo padającego śniegu. Żałuje strasznie, że muzeum drukarstwa na którym mi zależało akurat było zamknięte. Czeska strona Cieszyna jest piękna i inna na swój sposób. Po ostatniej wizycie trochę mnie odstraszył dym papierosów w restauracjach, dlatego teraz zjadłem coś po Polskiej stronie._imgimgroom_78_hotels
IMG_2346Weekend zakończony pełnym zadowoleniem, bez przemęczenia. Odreagowanie w innym miejscu oraz spotkanie z dawno niewidzianymi znajomymi poprawiło mi humor.
Ten spontaniczny weekend umożliwił mi Hotel Mercure Cieszyn. Ciężko mi się tutaj wypowiadać w sprawie przyznawania gwiazdek, ponieważ pochodzę ze środowiska podróżników, którzy standard oceniają na poziomie „czy jest ciepła woda”. Dlatego o IMG_2307hotelu Mercure Cieszyn mogę powiedzieć same dobre słowa. Od samego przyjazdu miałem wrażenie, że każdy się o mnie troszczy, w recepcji wszystko zostało mi wyjaśnione z wielką starannością. Pokój i jego wyposarzenie to standard, do którego szczerze mówiąc nie przywykłem, ale do wszystkiego co dobre szybko się można przyzwyczaić – dlatego wymeldowanie z pokoju i wyjazd z Cieszyna będę wspominał najgorzej z całego weekendu.

IMG_2336The 6 friends Theory – Teoria 6 stopni powiązania, mówiąca o tym, że do najdalej oddalonego człowieka na ziemi można dotrzeć za pośrednictwem 6 osób – to właśnie tę teorię Mercure Hotels chce sprawdzić. W zwązku z tym ufundował podróż dookoła świata dla właściciela najciekawszego filmu, jaki zostanie opublikowany w ich aplikacji. Podróż dookoła świata to oczywiście nie jedyna nagroda, w konkursie można wygrać 50 zaproszeń do dowolnego hotelu Mercure. Tak więc, jeżeli dysponujesz jakimś dobrym filmem, który może Ci zagwarantować podróż dookoła świata, to zgłaszaj go do 10 lutego pod adresem: LIINK Powodzenia!

IMG_2351IMG_2346IMG_2343IMG_2342IMG_2340IMG_2339IMG_2333IMG_2330IMG_2326IMG_2324IMG_2320

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment