Leatherman – niezbędnik każdego podróżnika

by Rafał Baran

IMG_5234Dzisiaj wpis z cyklu co, podróżując, powinieneś mieć przy sobie. Na każdą podróż zawsze staram się przygotowywać listę niezbędnych rzeczy, które mam zabrać. W zależności od tego, gdzie jadę czy lecę, ile będzie trwała podróż, a nawet jakie warunki będą panowały na miejscu, ta lista różni się pozycjami. Kilka pozycji pozostaje zawsze takich samych i jedna z nich to multitool leatherman. Bez znaczenia, jakie warunki panują i gdzie jestem, zawsze potrzebne są podstawowe narzędzia, które ułatwiają biwakowanie, a czasami nawet tylko one pozwalają dokonać różnych napraw.

IMG_5238Co to jest multitool leatherman ?
Jest to narzędzie, które w zależności od wersji, posiada najbardziej potrzebne przyrządy, przydatne nie tylko w czasie biwakowania, ale równie dobrze sprawdzające się w kuchni. Dzięki tego typu rozwiązaniu, nie musimy się martwić o kompletowanie najpotrzebniejszych narzędzi, bo mamy wszystko w jednym. Leatherman wypuścił na rynek pełną gamę produktów, które, w zależności od zawartości, mogą spełnić wymagania użytkownika w różnych warunkach i dziedzinach. Od ogólnych, posiadających podstawowe narzędzia, do specjalistycznych, przydatnych szczególnie w wojsku czy w górach. Różne wersje różnią się też wielkością, co przekłada się na wagę. W podstawowym wyposażeniu mamy do dyspozycji kombinerki, piłę, oczywiście nóż, otwieracz do konserw i kapsli, ale również śrubokręty – płaski i gwiazdkę, a nawet szpikulec. Bardziej specjalistyczne różnią się już detalami i, w zależności od profesji, dla jakiej są dedykowane, mają np. karabinek przydatny w górach, albo nóż do przecinania liny oraz nożyczki. Niektóre zostały nawet wyposażone w przecinak do drutu z wymiennymi końcówkami. Przed zakupem warto zapoznać się z całą ofertą i wybrać to, co nam odpowiada najbardziej. Link do pełnej oferty zamieszczam tu: Militaria.pl – Leatherman

IMG_5232

IMG_5246Jakość wykonania
Leatherman to firma z tradycjami. Bez znaczenia czy jestem w Rumunii, czy na Filipinach, wszyscy kojarzą to logo i wiedzą, że jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. W przypadku tego sprzętu możesz zapomnieć o plastikowych elementach, bo został on tak zaprojektowany, żeby wytrzymać jak najgorsze warunki i jedyny problem, jaki może ci sprawić, pojawi się wtedy, gdy go zgubisz. Jeżeli więc bierzesz Leathermana ze sobą wiesz na pewno, że nic się w nim nie uszkodzi. Stal najwyższej klasy, latami dopracowywana technologia oraz design powodują, że nie ma on sobie równych!

Użytkowanie
Mój pierwszy multitool Leatherman kupiłem kilka lat temu. Od tego czasu miałem już kilka modeli i nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Czasami zdarzało się, że zachodziły osadem, ale to tylko przez moje złe użytkowanie i kontakt ze słoną wodą. Wystarczyło przeczyścić ostrza i po sprawie. Ciężko tutaj mówić również o tym, że coś w zestawie nie pasuje albo, że jest zbędne, ponieważ to my decydujemy, co tak naprawdę chcemy mieć i dobieramy wersję, która nam będzie najbardziej odpowiadała. Nie tylko ze względu na narzędzia, ale również na wielkość sprzętu. Jeszcze chyba nigdy żadna firma nie poszła tak daleko w stronę klienta i nie udostępniła takich możliwość.IMG_5243

Podsumowanie
Zachwalanie tego sprzętu, jak dla mnie, może nie mieć końca, bo jestem wielkim miłośnikiem tej marki i nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by jej nie lubił. Oczywiście nasze poglądy mogły się różnić co do wersji, bo każdy ma ulubioną lub indywidualnie dobraną, ale na pewno nie było różnic w opiniach, czy warto ten produkt mieć w swoim plecaku. Jeżeli zastanawiasz się nad niezbędnikiem, który zawsze będzie przy tobie, to nie inwestuj w półśrodki, tylko lepiej zainwestuj odrobinę więcej pieniędzy i kup coś, co cię nigdy nie zawiedzie. Leatherman, wraz z zakupem, udziela 25 letniej gwarancji na sprzęt, wiec to musi świadczyć o profesjonalizmie i przekonaniu, że będzie on tobie służył przez długie lata.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment