Ekstremalne miejsce na wyprawę w Europie

by Rafał Baran

Historyczna, majestatyczna, piękna – Europa ma do zaoferowania tak wiele wyjątkowych miejsc, że trudno wybrać jedno, to najbardziej niezwykłe. Dla tych, którzy kochają góry, zapierające dech w piersiach widoki i ekstremalne przeżycia, Austria oferuje wyprawę przez most Europabruecke, zakończoną niezapomnianym skokiem na bungee.

Europa – kolebka zachodniej cywilizacji kusi fascynującą historią, różnorodnością kulturową, mnóstwem charakterystycznych, wręcz symbolicznych miejsc, a także wyjątkowym pięknem natury. Każdego roku przyjeżdżają tu miliony turystów. Dla tych, którzy większość kontynentu już zwiedzili lub planują wyprawę życia, szczególnie atrakcyjne mogą być miejsca znane jako ekstremalne. Jednym z takich miejsc jest most Europabruecke w Austrii.

Plan na niezwykłą podróż
Europabruecke to propozycja dla osób zafascynowanych wyprawami po majestatycznych górach – mostem tym wiedzie bowiem trasa europejska E45 – cześć drogi, która poprzez Alpy łączy zachodnią Austrię i Włochy. Sam dojazd w to wyjątkowe miejsce może okazać się niepowtarzalnym przeżyciem. Dla lubiących komfort: długa podróż w otoczeniu pięknych gór samolotem, samochodem, pociągiem lub autobusem. Dla bardziej odważnych: szalona wyprawa autostopem. W znalezieniu dogodnego środka komunikacyjnego pomocna okaże się np. strona GoEuro, gdzie w jednym miejscu zgromadzono informacje o dostępnych połączeniach lotniczych, kolejowych i autobusowych.

Majestatyczny i piękny
W Polsce znany jako Most Europejski, Europabruecke do 2004 roku był najwyższym wiaduktem na Starym Kontynencie – obecnie przewyższa go jedynie Millau we Francji. Jego długość wynosi 837 m, natomiast wysokość – 192 m. Położony na południe od Innsbrucka, most rozciąga się nad rzeką Still i malowniczą doliną Wipp. Europabruecke można śmiało nazwać obiektem z długą historią – powstawał bowiem w latach 1959-1963. Od strony południowej znajduje się Miejsce Obsługi Podróżnych, punkt widokowy, z którego można zobaczyć most w całej jego okazałości, jak również kaplica. Osoby pragnące przejechać tym wyjątkowym wiaduktem muszą liczyć się z kosztami – opłaca za przejazd wynosi 8 euro.

Niezapomniany skok
Europabruecke, choć tak majestatyczny i niepowtarzalny, sam w sobie nie przynosi jeszcze ekstremalnych doznań. Istnieje inny powód, dla którego każdego roku most ten odwiedza tysiące amatorów wysokiego poziomu adrenaliny – to skoki na bungee oferowane przez Rupert Hirner Bungy Jumping GmbH – dostępne w każdy weekend. Za tak ekstremalne przeżycie trzeba zapłacić 169 euro lub 159 euro przy wcześniejszej rezerwacji online, jednak skok z drugiego najwyższego mostu w Europie z pewnością wart jest tej ceny. Organizator oferuje też wykonanie nagrania skoku w cenie 29 euro. Połączenie przyjemności podróżowania z możliwością skakania z ogromnej wysokości to niewątpliwie doskonała recepta na satysfakcjonującą, niezapomnianą wyprawę. Oczywiście Austria oferuje też tysiące innych, niezwykłych i pięknych miejsc – informacje o nich można znaleźć na stronie austria.info dostępnej w 22 językach, w tym także po polsku.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment