Owoce kakaowca – 100 % kakao

by Rafał Baran

IMG_3473DCIM113GOPROFilipiny to nie tylko uczta dla oka, ale również dla zdrowia. Moja przygoda w tym pięknym kraju nie może się opierać tylko na doznaniach wzrokowych, jest również wycieczką w nieznane rejony smakowe i zdrowotne. Tak jak obiecałem kilku osobom, będę się starał opisywać ciekawe przyprawy, owoce oraz zioła. Na pierwszy ogień idzie prawdziwe kakao.

Ciągle nie do pomyślenia jest dla mnie, że to co w Polsce kosztuje ok 20 zł za 100 g, tutaj jest dostępne od ręki w cenie 15 zł za kilogram. Kakao w ziarnach można kupić bezpośrednio na targu, są dostępne prawie na każdym rogu i wszędzie w podobnej cenie i jakości.  Po zakupie odpowiedniej ilości przygotowanie jest banalnie proste bo wystarczy jedynie je uprażyć. Proces prażenia trwa ok 10 min i po tym czasie, jak tylko ziarna ostygną, można zabrać się za obieranie. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej wybierać te największe nasiona bo łatwiej się je obiera i nie rozpadają się.

IMG_3470

O pozytywnych skutkach jedzenia kakao można by napisać książkę, ale ja skupię się na tym, że są afrodyzjakiem oraz pomagają w koncentracji i działają regeneracyjnie na ciało i umysł.  Od kiedy jestem na Filipinach, te nasiona cały czas są u mnie pod ręką i przegryzam po jednym od czasu do czasu.

 

100 % kakao – Jeżeli ktoś dysponuje młynkiem do kawy to może sobie je zmielić na proszek i wymieszać z mlekiem, jestem przekonany, że będzie miał najlepsze i najzdrowsze kakao jakie może sobie wyobrazić.  Same w sobie również bardzo dobrze smakują, przegryzając  je mam wrażenie jakbym jadł bardzo gorzką czekoladę, oczywiście całkowicie naturalną.

IMG_3440IMG_3467IMG_3464IMG_3474

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment