Najlepsze gry filmowe

by Rafał Baran

Z grami komputerowymi, które zostały oparte na filmach, jest trochę jak z tym, jak znaleźć bonus bez depozytu za rejestrację. Mieliśmy i nadal mamy do czynienia z wieloma produkcjami, które chciały powtórzyć sukces filmu. Niestety większość z nich poległa. Na całe szczęście jest kilka tytułów, które zasługują na naszą uwagę. Oto zatem nasza lista kilku najlepszych gier filmowych.

Alien: Isolation

Zaczynamy od jednego z nowszych tytułów.  Wydana w 2014 roku gra fabularnie umieszczona została między I oraz II częścią filmowego Obcego. Amanda to córka Ellen Ripley, która wciąż poszukuje swojej zaginionej matki. Wie, że doszło do zniszczenia Nostromo 15 lat temu, dlatego też poszukuje wszelkich informacji o statku. Nagle dowiaduje się, że stacja handlowa Sewastopol może być w posiadaniu czarnych skrzynek Nostromo. Wyrusza zatem w podróż na stację. Na miejscu okazuje się jednak, że została ona opanowana przez tajemniczego potwora, dokładnie tego samego gatunku, co z 8. Pasażera Nostromo. Amanda musi zatem spróbować przetrwać na stacji, gdzie każdy ruch grozi śmiercią ze strony obcego. Recenzenci i gracze chwalą sobie ten tytuł za bardzo dobry klimat nawiązujący do filmu z końca lat 70. To bardzo dobra gra grozy, gdzie survival nabiera zupełnie innego znaczenia. 

The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay

Nie da się ukryć, że komputerowe Kroniki Riddicka to jedna z najlepiej ocenianych gier związanych z przemysłem filmowym. Jak doskonale wiadomo, Riddick grany przez Vin Diesela to jedna z najniebezpieczniejszych i najbardziej poszukiwanych postaci w kosmosie. Między innymi z tego względu w filmowych Kronikach Riddicka część akcji dzieje się w pilnie strzeżonym więzieniu. Właśnie ten epizod natchnął twórców do stworzenia gry osadzonej w uniwersum. Otóż nasz główny bohater znajduje się w więzieniu, z którego będzie musiał uciec. Naszym zadaniem zatem będzie przemierzanie kolejnych poziomów, skradanie się, walka z przeciwnikami, wykonywanie zadań. Sporą zaletą jest to, że Vin Diesel brał czynny udział w tworzeniu gry, gdzie wcielił się w głównego bohatera, użyczając mu także głosu. 

The Thing

Filmowe Coś w czasie premiery okazało się porażką, jednak z czasem film ten zyskał status kultowego, a w 2011 roku doczekał się prequela. W 2002 roku z kolei gracze mogli sprawdzić, jak wygląda sytuacja w bazie tuż po zakończeniu oryginalnego filmu. Wcielamy się tu bowiem w agenta, który wraz z oddziałem specjalnym trafia do zniszczonej bazy. Naszym zadaniem będzie zatem odkrycie, co zaszło w tym ośrodku badawczym. W pewnym momencie natkniemy się jednak na potwory, a z każdym kolejnym poziomem będą one coraz potężniejsze. Gra ta ma swój specyficzny klimat, gdzie może się zdarzyć, że członek zespołu nam towarzyszący przez kilka poziomów, w rzeczywistości jest kosmitą. Niestety przez lata produkcja ta zdążyła się zestarzeć, przez co nie robi już dziś takiego wrażenia. 

GoldenEye 007

Kiedyś popularne było tworzenie gier na podstawie przygód agenta 007. Nie da się ukryć, że właśnie GoldenEye była najlepszą produkcją. Jak na koniec lat 90. zastosowano w niej wiele nowatorskich rozwiązań, które stały się dziś standardem. Mowa przede wszystkim o kompresji grafiki, systemie strzelania czy nawet trybie multiplayer. Jako ciekawostkę można dodać, że aż 8 na 10 osób pracujących przy tym projekcie, nigdy w życiu nie brało udziału w produkcji gier komputerowych. To się nazywa mocne wejście. 

Może ci się spodobać również :