Crossfit w Krakowie

by Rafał Baran

IMG_2085Dzięki uprzejmości Crossfit w Krakowie drużyna Kraków Kings mogła spróbować czegoś nowego, w gronie wybrańców również mi się udało znaleźć i sprawdzić, czym to się tak ludzie zachwycają ostatnimi czasu.

Trening, jaki nam zaproponowano, to nic innego jak wprowadzenie to tej dziedziny sporu, składał się w większości z ćwiczeń, które każdy zna, ale to, co było nowością to ich sposób wykonywania, okazuje się, że zrobienie nawet podstawowego przysiadu dla większości jest wyzwaniem, nie chodzi o ich ilość, ale o poprawność wykonania. Każdy popełniał jakieś błędy, jest to normalne i dzięki „Dzoanie”  naszej Trenerce były one szybko wychwytywane i korygowane.  Pierwsze 30 min to rozgrzewka i kilka wyjaśnień, ćwiczenia, które instruktorka po małym jak to nazwała wprowadzeniu do Lacrossa uznała, że mogą się nam przydać.

IMG_2049Na koniec jest najlepsza zabawa
Ostatnie 20 min treningu to istna katorga, bieganie połączone z przysiadami, pompkami i innymi ćwiczeniami, które jeszcze były wykonywane w piramidzie wylały resztkę mojej wody z organizmu, w pewnym momencie przestałem się zastanawiać nad tym, co robię i za ile się wywrócę a skupiłem się na liczeniu kropel potu, jakie spadały mi pomiędzy ręce na czarną matę, istna masakra fizyczna ….

Musisz tego spróbowaćIMG_2191
Spróbowałem i już wiem, że wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, nawet prostych, ale ukształtowanych przez Trenera jest w stanie podnieść twoje możliwości sprawnościowe oraz poprawić kondycje. Było to moje pierwsze spotkanie z Crossfitem i na pewno nie ostatnie! Spodobało mi się to, że jest to godzina dla ciebie, w której dasz z siebie wszystko, nie pójdziesz na łatwiznę czy na skróty! W bieganiu czasami mogłeś odpocząć, odpuścić tutaj takiej możliwości nie będziesz miał! Jestem przekonany, że nie tylko mnie się to spodoba, ale też i innym osobą.
Zgodnie z tym, co pisze na stronie, to pierwszy trening jest bezpłatny, proponuję skorzystać i zobaczyć na własnej skórze ile z człowieka może wody wypłynąć. Sam wcześniej sporo czytałem tylko na ten temat, ale teraz wiem, że żadna relacja na blogu nie jest w stanie w 100 % pokazać tego, co się dziej na tej Sali.

Link do strony : CrossFit Kraków oraz Fan Page

To, jak kto jest chętny?  Kto ma na tyle odwagi żeby spróbować?

          IMG_2191 IMG_2186 IMG_2165 IMG_2110 IMG_2085 IMG_2017 IMG_2024 IMG_2042 IMG_2049 IMG_2082 IMG_2002

Może ci się spodobać również :

2 komentarze

Michał Maj 10/27/2013 - 12:31 pm

Zapisany na jutro na 19 😉

Reply
Pragniesz w jak najszybszym czasie spalić jak najwięcej tkanki tłuszczowej? | Zdrowe Jedzenie 11/24/2013 - 9:14 pm

[…] nimi się powinni głównie ci, którzy oczekują dobrych efektów w krótkim czasie. Trening crossfit to skondensowany zestaw wielu różnych ćwiczeń wykonywanych w szybkim tempie. Właściwie nie […]

Reply

Leave a Comment