Arc’teryx – Atom SV Hoody Men’s

by Rafał Baran

Od dłuższego czasu zbierałem pieniądze na jedne większe zakupy, które miały mnie przygotować do zimowego chodzenia po górach, pomijając spodnie i hard shell, jako zewnętrzną warstwę, w których miałem już wybrane modele pozostawało mi wybranie czegoś na docieplenie, środkową warstwę pomiędzy bieliznę a kurtkę millet Axon Pro GTX. Nie znałem się na materiałach jak i sposobach docieplenia górnej partii ciała, dlatego poszedłem z tym tematem do specjalistów w sklepie Polarsport, powiedziałem, że jako typowy zmarzluch, któremu zawsze stojąc w miejscu jest zimno potrzebuję czegoś naprawdę ciepłego, konsultant bez zastanowienia polecił mi Atom SV Hoody firmy arc’teryx.IMG_0032

Jak też polecił tak też kupiłem, zapłaciłem sporo, bo bez żadnej promocji około 850 zł, ale ta kurtka była warta każdej wydanej złotówki, jest mega ciepła i waży zaledwie ok. 450 g, co jest praktycznie nieodczuwalne na ciele? Podczas przymierzania mojego rozmiaru był tylko jeden kolor niebieski, który jakoś średnio przypadł mi do gustu, ale po dłuższym zastanowieniu nie kupowałem jej pod względem koloru tylko jej parametrów. Kurtka miała być tylko i wyłącznie użytkowana w górach, ale tak się do niej przyzwyczaiłem, że chodzę w niej, na co dzień do pracy.

Kurtka Atom SV Hoody została wykonana z bardzo lekkiego materiału Gossamera™ (52g/m²) . Jest to nylon ripstop pokryty przepuszczającą powietrze powłoką PU oraz wykończony DWR, czyli Durable Water Resistant. W środku znajduje się ocieplina Coreloft™ (100g/m²) . Jest to odpowiednik primaloftu, czyli mieszanina różnej grubości silikonizowanych włókien poliestrowych. Ocieplina jest bardzo lekka, a jednocześnie dzięki swej znakomitej izolacyjności zatrzymuje dużo ciepła. W przeciwieństwie do naturalnego puchu, nawet, gdy jest wilgotna, ocieplina Coreloft™ nie traci swoich właściwości izolacyjnych. Charakteryzuje się również dużym współczynnikiem kompresyjności.

Dużym kolejnym atutem kurtki jest dodatkowo to, że kaptur w całości również został wykonany z tego samego materiału oraz wypełnienia.

Poniżej prezentuję filmik, na którym widać możliwości kompresji kurtki:

Podsumowanie:

Kurtka jest rewelacyjna, to zdecydowanie najlepszy wydatek, jaki zrobiłem w tym roku a sama firma arc’teryx zyskała moje zaufanie, które sprowadzi się do kupienia ich kolejnych produktów.

Zalety:

  • Waga
  • Wykonanie
  • Pełny kaptur
  • Wytrzymałość
  • Dobrej, jakości zamki

Wady:

  • Cena
  • Dla większość raczej mało znana marka, co pewnie przekłada się na sprzedaż

Produkt jest dostępny w sklepach na ceneria.pl już od 630 zł !

 

Poniżej prezentuję kilka zdjęć danego produktu:

 

 

 

 

Może ci się spodobać również :

1 comment

Thermoball Primaloft The North Face - Mens’s Thermoball Hoodie | SzukajacPrzygody.pl 01/31/2014 - 8:12 am

[…] jest transportować w plecaku. Jak widać na załączonych obrazkach w odróżnieniu od Firmy Arc’teryx mamy tutaj do czynienia z kurtką która została przeszyta na kwadraty o szerokości ok 4 cm ( w […]

Reply

Leave a Comment