Barcelona – co zwiedzać w stolicy Katalonii?

by Rafał Baran

Hiszpańska Barcelona to miasto, w którym zamieszkuje ponad 1,5 miliona ludzi. Co roku przyciąga ona miliony turystów, którzy na brak miejsc i atrakcji od odwiedzenia narzekać nie mogą. Lista lokacji odwiedzonych przez turystów jest długa, jednak zanim będzie się na miejscu, trzeba najpierw wyruszyć z domu. Podróż autokarem czy samochodem z Polski to co najmniej 30 godzin jazdy. Można jednak znaleźć się na miejscu znacznie szybciej i taniej.

Barcelona w 3 godziny

Rozwiązaniem jest oczywiście podróż samolotem. Zajmuje ona przeciętnie 3 godziny i kilkanaście minut. Co prawda podróż tego typu może kojarzyć się z oczekiwaniem na lotnisku i dużymi kosztami biletów, jednak jest to złe wyobrażenie. Tanie loty do Barcelony można znaleźć w ofercie linii lotniczych jaki Wizzair, Germanwings, Air Feance, Ryanair czy też wielu innych. Dzięki temu można wsiąść rano do samolotu w Warszawie, a sporo przed obiadem znaleźć się na miejscu. Większość z tych samolotów ląduje na lotniskach El Prat (ok. 10 km od centrum miasta) oraz Girona. W tym pierwszym przypadku dostanie się do historycznego centrum jest proste – co kilkanaście minut odjeżdżają do niego autobusy, a co pół godziny pociąg. Lotnisko Girona jest znacznie bardziej oddalone od miasta – ponad 90 km. Jednak również i w tym przypadku można skorzystać z komunikacji miejskiej lub nawet wypożyczyć samochód na miejscu.

Co zobaczyć w Barcelonie?

Jeśli kupi się bilety lotnicze do Barcelony, wówczas warto przygotować przed wyjazdem listę miejsc do odwiedzenia. W Barcelonie popularna dzielnica turystyczna to Barri Gòtic, gdzie znajdują się liczne zabytki powstałe w średniowieczu (jak katedra św. Eulalii), jak również i bliższe naszym czasom (katedra Sagrada Familia). Oczywiście Barcelona to nie tylko zabytki sakralne, ale i inne budowle i miejsca warte zobaczenia, jak np. Casa Batlló. Oczywiście tanie loty do Barcelony niekoniecznie wiążą się ze zwiedzaniem zabytków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby czas spędzić na rozmaitych imprezach plenerowych czy zamkniętych. Miasto posiada mnóstwo miejsc typowo rozrywkowych, zarówno dla rodzin, jak i indywidualnych osób.

Gdzie kupić tanie bilety?

Aby skorzystać z możliwości zaoszczędzenia, jaką dają tanie loty do Barcelony, warto odwiedzić jeden ze specjalistycznych portali, które zajmują się sprzedażą biletów tych linii. W przeciwieństwie do oficjalnej witryny jednego przewoźnika, tu ma się bilety lotnicze kilku, co pozwala wybrać najlepszą opcję. Warto skorzystać również z platform oferujących tzw. City Break w Barcelonie, czyli krótszy (do czterech dni) wypad, gdzie wraz z biletami wykupuje się miejsca noclegowe w hotelach. Również wychodzi to taniej niż w przypadku szukania noclegu na własną rękę.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment