Co bieganie zmieniło w moim życiu?

by Rafał Baran
  1. Zyskałem pewność siebie, – przebiegnięcie 42 km w określonym czasie jeszcze kilka lat temu wydawała się dla mnie czymś całkowicie nierealnym, dystansem nie do osiągnięcia przez normalnego człowieka, do końca życia będę pamiętał wbiegnięcie na metę pierwszego maratonu i to uczucie, dzięki któremu czułem moc przenoszenia gór
  2. Jestem bardziej systematyczny, – od kiedy biegam stałem się zdecydowanie bardziej systematyczny, ustalam sobie treningi, wiem, że pomimo deszczu czy śniegu muszę wyjść pobiegać.
  3. Poprawiłem swoją kondycje, – to żadne wielkie odkrycie, bieganie to chyba najbardziej podstawowy i prosty sposób polepszenia swojej kondycji, stosowany w każdej dyscyplinie. Jeżeli będziesz systematycznie biegał to nie tylko ukończysz maraton, ale zyskasz przewagę w każdej aktywności fizycznej.
  4. Straciłem 20 kg na wadzę, – jeszcze nie słyszałem o Osobie, która od regularnego biegania zyskała dodatkowe kilogramy. Jest to idealny sposób na pozbycie się tłuszczu i poprawienie swojej sylwetki.
  5. Zdrowiej się odżywiam, – w moim przypadku chęć osiągania coraz to lepszych wyników przełożyła się na ustalenie sobie diety, rezygnacji ze zbędnych cukrów i pustych kalorii
  6. Poznałem ciekawych ludzi, – Od kiedy biegam poznałem naprawdę masę ciekawych ludzi, z większością z nich dalej utrzymuję kontakt czy to na facebooku czy podczas wspólnego biegania. Od czasu do czasu również umawiamy się na wspólne wyjazdy na zawody.
  7. Poznałem nowe pojęcia, – HRmax, próg mleczanowy, itp. Nie będą dla ciebie zaskoczeniem, również przeliczanie km/h na min/km będzie cały czas ci chodziło po głowie.
  8. Poznałem lepiej swój organizm, – będziesz dokładnie wiedział ile jeszcze jesteś w stanie z siebie wycisnąć a kiedy masz już dość, prędzej czy później będziesz wiedział, jakie jest twoje tętno maksymalne i ile jesteś w stanie na nim wytrzymać
  9. Więcej czytam, – od kiedy staram się poprawić swoje wyniki zdecydowanie więcej czytam na ten temat, coraz to nowe książki jak np. „dogonić Kenijczyków” czy „jedz i biegaj” ale też o jedzeniu i zdrowszym odżywianiu.
  10. Jestem szczęśliwszym człowiekiem, – uzależnienie od endorfiny to jednak nie puste hasło w google, coś takiego istnieje, od kiedy biegam hormon szczęścia jest ze mną cały czas i przypomina o tym, że wracając z każdego treningu jestem szczęśliwszą osobą …

Może ci się spodobać również :

2 komentarze

Dominik 06/07/2013 - 6:37 am

Popraw sobie literówki: `nie realnym’ w 1 punkcie i `zemną’ w 10. 🙂

Reply
Rafał Baran 06/07/2013 - 7:29 am

thx 🙂 oczywiście poprawione.

Reply

Leave a Comment