Co brać pod uwagę planując urlop z dziećmi?

by Rafał Baran

Początek czerwca za nami. Niedługo wakacje, a w oddali słychać, jak wyczekiwany urlop puka do drzwi. Wielu z nas wybrało już miejsce letniego odpoczynku, inni nadal się jednak zastanawiają. I o ile dla dorosłych wybór jest w zasadzie nieograniczony, to rodziny z dziećmi muszą być bardzo uważne w podejmowaniu decyzji co do celu podróży. Poniżej piszemy, o czym nie można zapomnieć planując urlop z najmłodszymi.

Po pierwsze – długość podróży

Każdy rodzic dobrze wie, że jego dziecko nie lubi się nudzić. Zdecydowanie odradzamy więc wyjazdy, które składają się prawie wyłącznie z przejazdów z miejsca na miejsce. Atrakcje takie jak wycieczki krajoznawcze zostawmy na lata, kiedy nasze dzieci dorosną, a my będziemy mogli jeździć sami. Oczywiście nie znaczy to, że mamy w ogóle zrezygnować z dalekich podróży. Jeśli chcemy jednak jechać samochodem np. w góry albo nad morze, pamiętajmy, by zapewnić dziecku jakąś rozrywkę – włączyć film, czytać mu albo bawić się z nim w zgadywanki.

Po drugie – dobre warunki w hotelu

Kolejną ważną rzeczą podczas wakacji z dziećmi są warunki panujące w hotelu. Nawet jeśli sami zniesiemy pewne niewygody, koniecznie musimy dbać o to, by nasz maluszek był zawsze wyspany, wykąpany i pełen energii na każdy dzień. Zanim zarezerwujemy więc nocleg, upewnijmy się, że wybrany hotel na pewno jest godny polecenia. Jeszcze lepszym pomysłem będzie wyjazd w miejsce, które zostało sprawdzone przez kogoś innego – np. znajomych czy rodzinę.

Po trzecie – zajęcia dla dzieci

Jeśli wyjechaliśmy z dziećmi, ale chcielibyśmy chwilę od nich odetchnąć, warto rozważyć oferty z animacjami dla najmłodszych. Takie rozwiązanie proponuje m.in. Hotel Ossa w Rawie Mazowieckiej. Organizatorzy najwyraźniej dobrze znają potrzeby rodziców i wiedzą, że chcieliby oni odpoczywać, zawsze mając swe pociechy na oku. Normalnie jest to raczej niemożliwe, bo dzieci ciągle absorbują całą uwagę, trudno więc choć na chwilę zmrużyć oko na leżaku. Na szczęście animatorzy z hotelu Ossa mają na to sposób! Oferta Trip Kids Zone to tygodniowe wakacje dla całej rodziny, podczas których dorośli mogą relaksować się w saunie, a dzieci… biegać za piłką, tańczyć w balecie, śpiewać, bawić się w podchody, udawać strażaków i wiele, wiele innych! Pobyt w hotelu przyjaznym dzieciom to świetny przepis na udane i bezstresowe wakacje. Możemy mieć pewność, że dzieci są w dobrych rękach i bawią się wyśmienicie, a nam wreszcie jest dane odpocząć.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment