Dlaczego warto jeść Awokado ?

5

Podobno jeden z najbardziej niedocenianych owoców w Polsce, postarałem się zebrać informacje na temat tego, dlaczego warto jeść awokado oraz z czym awokado smakuje najlepiej.
O awokado:
Wiele osób nie chce jeść awokado na diecie ze względu na jego wysoką wartość energetyczną. Ten owoc posiada 322 Kcal, ale to nie powinno Cię do niego zrażać. Badania wykazały, że w nim znajduje się 54% włókien, które przyczyniają się do bardzo szybkiego spalania tłuszczu!!! Awokado zawiera w sobie prawie wszystkie rodzaje witamin: A, C, E, K i witaminy z grupy B6. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dostarczasz sobie pełną dawkę wartości odżywczych, jaką powinien mieć zapewnioną Twój organizm każdego dnia. Ponadto w awokado możesz znaleźć bardzo dużo rzeczy, których potrzebujesz do prawidłowego rozwoju. Mam tu na myśli ryboflawinę, niacynę, kwas foliowy i pantotenowy. Warto też pamiętać, że jeden kawałek awokado zawiera aż 975 g potasu. To naprawdę owoc, który jest naszpikowany różnymi ważnymi dla naszego rozwoju witaminami.

Jak przechowywać awokado:
Awokado powinno się przechowywać w temperaturze pokojowej do czasu aż nie dojrzeje. Z tym dojrzewaniem to ciekawa sprawa, ponieważ przez pewien okres uważałem, że twarde awokado to dojrzałe awokado: /, okazuje się, że nie, dojrzałe awokado jest bardzo miękkie i można powiedzieć, że nawet ciężko się je obiera. Później należy je schować do lodówki. Dodatkowo powinno się znajdować w szczelnie zamkniętym pojemniku, żeby nie dochodziło do żadnych nieporządnych reakcji z tlenem.

IMG 1492 300x200 - Dlaczego warto jeść Awokado ?

Pokrojone awokado

Awokado w liczbach:
Jedno awokado bez skóry i pestki to ok. 140 g:

Energia: 224 kcal
Białko: 2.8 g
Tłuszcze: 21.4 g
Węglowodany: 10.4 g
Błonnik: 4.6 g

Z czym jeść awokado:
Na necie jest dostępne chyba z 50 różnych przepisów i dań, do których warto dodawać awokado, ja osobiście robię guacamole podstawową na zasadzie: Awokado + połówka soku z limonki + chilli + pieprz. Guacamole stosuje się, jako dip do większości potraw. Czasami jeszcze nie do końca dojrzałe awokado kroję na kostkę i zalewam sokiem z limonki i tak jem.

 

Komentarze

comments

Share.