Takie korzyści czerpią kierowcy podróżujący za granicą, jeśli mają assistance samochodowe

by Rafał Baran

Jeśli wyjeżdżasz autem za granicę, pomyśl o dobrym ubezpieczeniu. Sytuacje, jakie mogą mieć miejsce podczas takiej podróży, trudno czasem do końca przewidzieć. W tym artykule podpowiadamy, jakie korzyści możesz odnieść, wykupując ubezpieczenie assistance zagraniczne. Jest tych korzyści naprawdę sporo, a na sam pakiet wcale nie musisz wydać góry pieniędzy.

Ubezpieczenie assistance na urlop

Assistance to ubezpieczenie dobrowolne, które TU często dodają bezpłatnie do obowiązkowego OC lub do pakietów OC/AC. Niestety gratis ten ma najczęściej postać assistance podstawowego, które zwykle w ogóle nie działa poza granicami Polski.

Opcje do wyboru

Ubezpieczenie assistance zagraniczne to jedna z wersji rozszerzonej tego pakietu. Nabywając je, masz możliwość zdecydowania, które opcje będą Ci potrzebne, a które nie. Każda dodatkowa opcja to oczywiście wyższa cena pakietu.

Nie przepłacaj bez potrzeby

Chociaż wykupując ubezpieczenie assistance na urlop w wersji maksymalnie rozszerzonej, możesz poczuć się dużo pewniej, nie zawsze jest sens, by za pakiet ten przepłacać. Niektóre sytuacje mogą w ogóle Cię nie dotyczyć. Prawdopodobieństwo wystąpienia innych może być z kolei minimalne. Tak minimalne, że zdecydujesz się do nich nie dopłacać.

Różnice w assistance w zależności od TU

Zakres assistance nie jest regulowany ustawą. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe samo decyduje, w jakiej wersji pakietu występują jakie opcje. Różnice mogą być tu zatem znaczące i warto, byś szczegółowo zapoznał się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).

Ogólne Warunki Ubezpieczenia

To właśnie w tym dokumencie przeczytasz o zakresie pomocy, jaką TU oferuje dla Twojej wersji assistance. Znajdziesz tam także informacje dotyczące wyłączeń odpowiedzialności.

Ubezpieczenie assistance za granicą to pakiet, który zawsze warto posiadać. Fakt, że można dostosować je do swoich indywidualnych wymagań sprawia, że nabywasz ubezpieczenie, które jest dosłownie szyte na miarę.

Korzyści z posiadania pakietu assistance

Ubezpieczenie assistance na wakacje za granicą to cała lista korzyści. Oczywiście to Ty decydujesz, czy skorzystasz z nich wszystkich, czy jedynie z wybranych.

Assistance ma na celu dostarczenie ubezpieczonemu pomocy w nagłych sytuacjach.

Korzyści dla podróżującego wynikają z różnych rodzajów pomocy.

Serwisowej: w zależności od pakietu TU pomoże Ci w takich sytuacjach, jak np. pęknięta opona czy awaria któregoś z elementów auta, która uniemożliwia dalszą jazdę. W grę wchodzi także holowanie samochodu, pomoc w jego otwarciu w przypadku, gdy zgubiłeś kluczyki lub zatrzasnąłeś je w środku, a także dowiezienie paliwa, jeśli to pusty bak jest powodem postoju.

Organizacyjnej: w przypadku, gdy dalszą jazdę autem uniemożliwia Ci Twój stan zdrowia, towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże Ci w zorganizowaniu biletu na pociąg czy samolot. To samo rozwiązanie oferuje ono również wtedy, gdy Twoje auto wymagać będzie dłuższej naprawy. W niektórych opcjach assistance w grę wchodzi również zastępczy samochód, a nawet zastępczy kierowca. Towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże Ci także w organizacji noclegu, zapewni pomoc tłumacza, a nawet opiekę nad dziećmi i zwierzętami domowymi, jeśli Ty nie będziesz w stanie takiej opieki sprawować.

Medycznej: jedną z opcji, jaką wykupić można w ubezpieczeniu assistance zagranicznym, jest pomoc medyczna. Może być ona potrzebna Tobie i osobom, z którymi podróżujesz, jeśli będziecie uczestnikami kolizji lub wypadku.

Informacyjnej: dzięki infolinii możesz zadzwonić do ubezpieczyciela w przypadku problemów ze znalezieniem najbliższej stacji paliw, warsztatu samochodowego itp. Kontakt z taką infolinią jest zwykle możliwy przez 24 godziny na dobę.

Jak widzisz, lista korzyści z posiadania assistance zagranicznego jest naprawdę długa.

Okres obowiązywania ubezpieczenia

Assistance możesz wykupić na określony czas. W większości towarzystw ubezpieczeniowych będziesz miał do wyboru pakiety obowiązujące 7, 15 lub 30 dni. Wybierz taki, który najbardziej odpowiadał będzie Twoim potrzebom.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment