Suplementacja w bieganiu

by Rafał Baran
0 comment

Ten temat rzadko kiedy jest poruszany przez amatorów biegania, pewnie ze względu na sporą ilość dostępnych informacji w Internecie.  Sam, jako początkujący biegać bałem się IMG_3199czegokolwiek spróbować ze sklepu dla „wielkich”, bo byłem przekonany, że przytyję, będę wyglądał, jak ci kolesie na opakowaniach, trzymający 5 kg worki „paszy”, nic też bardziej mylnego. Dzięki znajomości właściciela sklepu bestbody.com.pl, który rozwiał całkowicie moje wątpliwości zakupiłem kilka środków, które może nie bezpośrednio są przeznaczone dla biegaczy.  Ciekawy jestem, jakie jest wasze zdanie na temat suplementacji? Czy też coś bierzecie na wzmocnienie, regenerację?

FITMAX Creatine:

image3Kreatyna sama w sobie nie tworzy struktur ani mięśniowych ani tłuszczowych w organizmie, także bez odpowiedniej podaży kalorii powoduje tylko i wyłącznie wzrost siły. Kreatyna dodatkowo tworzy optymalne środowisko anaboliczne na poziomie komórkowym, czyli promuje wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej, lecz nie stanowi budulca mięśni. Więc to czy wzrosną nam mięśnie czy tłuszcz zależy od podaż białek i węglowodanów, kreatyna jedynie daje większe możliwości do syntezy białek, czyli przetwarzania protein w mięśnie.

 

Dawkowanie
Dzień treningowy: 6 tabletek prosto po treningu
Dzień bez treningu: 6 tabletek przed śniadaniem

Link do produktu : http://www.bestbody.com.pl/fitmax-creatine-p-95.html

ACTIVLAB Stamina Booster:

image2Aminokwasy jest to połączenie BCAA z dodatkiem argininy, która poprawia wydolność tlenową oraz beta-alaniny, która usuwa kwas mlekowy z mięśni i odsuwa zmęczenie w czasie, dodatkowo suplement ten ma wysokie stężenie składników aktywnych (90%), co jest bardzo dobrym wynikiem jak na suplementy w proszku, tabletki nie zawierają takich połączeń składników, gdyż ulegają one denaturacji w temp. powyżej 40st. a w takiej się pracuje tabletki.

 

Dawkowanie
Dzień treningowy: 9g – 30 min przed treningiem, 9g prosto po treningu
Dzień bez treningu: 4g przed śniadaniem

Link do produktu : http://www.bestbody.com.pl/activlab-stamina-booster-400g-p-768.html

OLIMP Gain Bolic 6000:

imageOdżywka węglowodanowo – białkowa w małym opakowaniu ma odpowiednie proporcje, jako porcja po treningowa

 

 

Dawkowanie
Dzień treningowy: 80g ok. 30 min pod treningu
Dzień bez treningu: 80g między posiłkami, jako dodatkowe źródło białka i węglowodanów.

Link do produktu : http://www.bestbody.com.pl/olimp-gain-bolic-6000-p-58.html

 

Ze swojej strony dziękuję firmie bestbody.com.pl za poświęcony czas i wyjaśnienie oraz dobranie odpowiednich suplementów. Na ten moment stosuje je od ponad 2 tygodni i z tego, co zauważyłem to jest przyrost mocy i zdecydowanie lepsza regeneracja, pewnie za jakiś czas będę w stanie coś więcej w tym temacie napisać.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment