Egzotyczne kierunki na wakacje – atrakcje popularnych miejsc wśród Polaków

by Rafał Baran

Egzotyka to coś, co niewątpliwie przyciąga, zwłaszcza jeśli chodzi o udane i ciekawe wakacje. Niektóre kierunki, nie bez powodu, są wybierane częściej. Przyciąga słońce, interesująca kultura, tradycja i piękne zabytki. Dodatkowo najczęściej towarzyszy temu dzika, dziewicza wręcz natura. Które destynacje skradły serca Polaków i wciąż przyciągają do siebie niezależnie od pory roku?

Dzikie i niezwykle popularne kierunki, idealne na wymarzone wakacje

Najczęściej odwiedzanym miejscem, wśród tych egzotycznych i dzikich, jest Dominikana. To kraj karaibski z rajskimi plażami i możliwością uprawiania wielu sportów, takich jak parasailing, windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo. To także idealny zakątek dla miłośników nurkowania i zwiedzania podwodnego świata. Poza tym Dominikana kusi takimi kurortami jak La Romana nad Morzem Karaibskim czy Punta Cana nad Oceanem Atlantyckim. Bujna roślinność, świetne hotele czy idealna pogoda to kolejne powody dla których warto tu przyjechać na wakacje.

Niezwykle popularna jest również Kuba. To wyspiarskie państwo ulokowane nad Morzem Karaibskim przyciąga magicznymi krajobrazami Doliny Vinales, plażami w Varadero czy interesującą stolicą rewolucji, jaką jest Santa Clara. Poza tym Kuba jest niezwykle różnorodna, co sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić. Zwłaszcza wieczorami wśród tańczących mieszkańców.

Równie barwny i pełen niespodzianek jest Meksyk. Sezon trwa tu cały rok, a boskie plaże Jukatanu czy kurorty takie jak Los Cabos lub Puerto Vallarta kuszą niezależnie od preferencji turystów. I choć lot trwa aż 12 godzin, nie zraża to nikogo, kto pragnie tu przylecieć na wakacje. Meksyk bowiem to intensywność, muzyka, świetna kuchnia i mnóstwo zabytków.

Co ciekawe Polacy uwielbiają także odwiedzać Emiraty Arabskie. Wśród miast, które cieszą się największą popularnością jest słoneczne Abu Zabi, a także przepiękne Ras al-Chajma. Emiraty to luksus, wygoda i niezwykłe widoki. To także zupełnie odmienna kultura, tradycyjna architektura oraz magiczny Dubaj. Poza tym słońce i mnóstwo niespodzianek czekających w tej części świata skutecznie magnetyzuje.

Egzotyczne i interesujące dla większości Polaków są również Chiny. To skrawek lądu idealny dla miłośników zwiedzania i intensywności. Pekin, Szanghaj czy Hong Kong to miejsca, o których trudno zapomnieć. Państwo Środka przyciąga również pięknymi plażami i tropikalnym klimatem. Plantacje herbat, czy zabytki epoki kolonialne to kolejne dowody na to, że można tu spędzić niezwykle interesujące wakacje.

Oczywiście na liście ulubionych egzotycznych kierunków, które są najczęściej wybierane przez polskich turystów nie może zabraknąć Tajlandii. Idealne warunki do odpoczywania i świetne ceny wczasów są argumentami przemawiającymi za tym, by wracać tu jak najczęściej. To także cudowny kierunek dla osób ceniących sobie możliwość uprawiania sportów wodnych czy poznawania orientalnej kultury. Po protu trudno się temu oprzeć.

Egzotyczna przygoda dla każdego

Wakacje to czas, w którym można puścić wodze fantazji. Jeśli dodatkowo jest możliwość wybrania się dalej, a cena magnetyzuje – wtedy trudno odmówić sobie egzotyki i możliwości bycia gdzieś, gdzie czas płynie zupełnie inaczej, a tradycja jest tak odmienna, że ma się poczucie bycia na zupełnie nowej ziemi. Takie wyprawy zmieniają głęboko i otwierają na różnorodność. A poza tym są niesamowitą przygodą, która stała się ostatnio bardzo popularna wśród polskich wczasowiczów. Ofert na egzotyczne wakacje można szukać np. na stronach Travelplanet.pl i Ty także możesz wybrać coś dla siebie.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment