Filmy, na które czekamy w 2021 roku

by Rafał Baran

Z pewnością 2020 rok był najgorszy dla kin od niepamiętnych czasów. Wiele filmów zostało przeniesionych na 2021 rok, trafiło na VOD. Ponadto same kina były przez dłuższy czas zamknięte. Mamy nadzieję, że mniej więcej od sezonu letniego wszystko wróci do normy. Postanowiliśmy w związku z tym sprawdzić, na które filmy najbardziej czekamy w tym sezonie. W końcu, ile można grać w kasyno ruletka demo czy oglądać seriale online?

Nie czas umierać

W październiku najprawdopodobniej będziemy mieć do czynienia wreszcie z premierą najnowszego Bonda. Ma to być także ostatni film z Danielem Craigiem w roli 007. Tym razem James Bond wiedzie spokojne życie na emeryturze obok swojej ukochanej. Pewnego dnia jednak jego stary przyjaciel z CIA, Felix Leiter zwraca się o pomoc w uratowaniu pewnego naukowca. tak 007 poznaje kolejnego złoczyńcę, który nieoczekiwanie ma coś wspólnego z jego ukochaną.

Diuna

W październiku powinien pojawić się kolejny film przesunięty o ponad rok. Powieść Franka Herberta z 1965 roku uznawana przez wielu jest za kultową w świecie science-fiction. Już raz mieliśmy do czynienia z jej ekranizacją ze strony Davida Lyncha, jednak nie spotkała się ona z pozytywnym odbiorem widzów. Tym razem za legendę bierze się Denis Villeneuve, któremu udało się już wejść w świat science-fiction poprzez Nowy Początek oraz Blade Runnera 2049. W filmie wystąpi cała plejada gwiazd: Timothée Chalamet, Javier Bardem, Jason Momoa, Josh Brolin, Zendaya, Rebecca Ferguson.

Ciche miejsce 2

Ciche miejsce to wielki hit kasowy z 2018 rok, w którym to John Krasinski zadebiutował za kamerą. Tym razem mamy do czynienia z kontynuacją, gdzie ponownie rodzina Abbottów będzie musiała zmierzyć się z niebezpiecznymi potworami. Mają one znakomity słuch, przez co ludzkość zmuszona jest żyć w absolutnej ciszy. W drugiej części przedstawiony ma zostać także dzień inwazji, czyli wydarzenie, od którego wszystko się zaczęło. Premiera przewidziana jest na wrzesień.

Czarna Wdowa

W lipcu z kolei pojawi się na ekranach kolejny film Marvela. Tym razem jego główną bohaterką będzie Natasha Romanoff, znana bardziej jako Czarna Wdowa. Akcja filmu ma toczyć się kilka lat przed Wojną bez granic. Natasha będzie musiała się zmierzyć ze swoją mroczną przeszłością. Będziemy mogli poznać jej początki, jak i osoby, z którymi znajdowała się w dawnym oddziale. Na ekranie obok Scarlett Johansson pojawi się także Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour.

Top Gun: Maverick

Także w lipcu na ekranach powinna pojawić się kontynuacja kultowego Top Guna z lat 80. Ponownie w tytułową rolę wcieli się Tom Cruise. Z opisu dystrybutora i zwiastuna wiemy, że Maverick to wciąż aktywny polot, jak i czasem instruktor w słynnej szkole lotnictwa, który za bardzo nie patrzy na awanse. Wiedzie dosyć luźne życie, przez co po ponad 40 latach służby zamiast być wysokiej rangi dowódcą, nosi stopień kapitana. Tym razem będzie miał do czynienia z nową grupą pilotów, jak i dawnymi znajomymi.

Space Jam: New Legacy

W tym samym miesiącu będziemy mieć do czynienia z kontynuacją kolejnej legendy. Kosmiczny mecz z 1996 roku to kasowy hit z Michaelem Jordanem w roli głównej. Tym razem w głównej roli ma zostać obsadzony Lebron James, czyli największa obecnie gwiazda NBA. Na chwilę obecną jednak nie wiemy nic za bardzo o fabule nowego filmu.

Na co jeszcze czekamy w 2021 roku? Zgodnie z założeniami producentów powinniśmy zobaczyć także takie filmy jak: Free Guy, The Eternals, Śmierć na Nilu, King’s Man: Pierwsza Misja, Pogromcy Duchów: Dziedzictwo, The French Dispatch, Szybcy i wściekli 9, Mission: Impossible 7, Matrix 4.

 

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment