Podróż samolotem to niewielki wydatek!

by Rafał Baran

Tanie linie lotnicze umożliwiły milionom osób zwiedzanie całej Europy za niewielkie pieniądze. Korzystają z nich zarówno osoby jadące do pracy za granicą, jak też i zwykli turyści. Ponieważ przewoźników jest wielu, ktoś nie zorientowany w temacie nie wie, dokąd latają, ani – co ważne – za ile. Dlatego dobrze mieć pod ręką wszystkie informacje na ten temat.

Gdzie sprawdzić tanie loty?
Gromadzeniem informacji o tanich lotach zajmują się wyspecjalizowane w tym portale, jak np. tanie-loty.info. Gromadzą one nie tylko informacje o przewoźnikach i ich ofertach, pozwalają także zamówić od razu bilety lotnicze, co jest szczególnie przydatne w sytuacji, gdy wypatrzy się wyjątkowo atrakcyjną ofertę w zasięgu posiadanego budżetu. Ale na tym nie koniec. Niektóre serwisy to nie tylko same loty, ale również i możliwość wykupienia miejsca w hotelu na czas pobytu. Nabywając od razu nocleg i bilety zaoszczędza się nierzadko sporo gotówki. Ponadto portale takie dysponują ofertami wakacji dla par, rodzin oraz osób samotnych, a także atrakcyjnymi propozycjami wyjazdu typu „city break” – czyli 2-3 dniowej podróży do wybranego miasta Europy.

Jak działają tanie linie?
Organizowane przez przewoźników jak WizzAir czy Ryanair loty nie kosztują dużo, jednak należy liczyć się z pewnymi niewygodami. Nie ma podziału na klasy – ekonomiczną i biznesową, nie przewidziano także możliwości zarezerwowania sobie konkretnego miejsca na pokładzie. Samoloty tanich linii nie zawsze ląduje na największych lotniskach danego miasta docelowego. Preferowane są mniejsze, położone w dalszej odległości od centrum, do którego należy dostać się na własną ręką. Pomagają w tym autobusy, pociągi i inne środki lokomocji, można także wynająć auto na lotnisku. Jest to jeden z powodów, dla których bilety lotnicze na taki loty są bardzo tanie – przewoźnicy w ten sposób zaoszczędzają na opłatach lotniskowych, które w dużych portach są znacznie większe.

Dokąd lecieć?
Ponieważ tanie linie obsługują cała Europę, można lecieć, dokąd tylko się chce! Tanie loty odbywają się każdego dnia, a warto też przypomnieć o tym, że Polacy jako członkowie Unii mogą podróżować po jej krajach jedynie z dowodem, bez konieczności posiadania paszportu. Jeżeli natomiast korzysta się z oferty podróży poza UE, jest on niezbędny do przekroczenia granicy. Tanie linie lotnicze wożą pasażerów m.in. do Rosji, Maroka, trafiają się także okazje do Nowego Jorku, Bangkoku czy Rio de Janeiro – oczywiście w cenach znacznie wyższych niż latanie po Europie, ale i tak znacznie tańszych niż analogiczne oferty u droższych przewoźników. Warto zatem odwiedzać regularnie serwisy oferujące tanie loty, aby nie przegapić żadnej ciekawej i atrakcyjnej oferty!

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment