Polacy kochają wakacje w Turcji! Czy wiesz dlaczego?

by Rafał Baran
0 comment

Od kilku lat Turcja nieprzerwanie nie spada z pierwszej piątki najpopularniejszych wakacyjnych destynacji Polaków. Nic dziwnego – ten kraj ma mnóstwo do zaoferowania w bardzo atrakcyjnych cenach. Dowiesz się, jakie są główne powody, dla których tak wielu Polaków wybiera na wakacje Turcję.

Bardzo atrakcyjne oferty

We wszystkich rankingach wakacyjnych ofert niezmiennie Turcja, obok Egiptu i Tunezji, należy do najatrakcyjniejszych ofert. Analizując ofertę jednego z najpopularniejszych w Polsce biur podróży możemy znaleźć ofertę na tygodniowe wakacje all inclusive już poniżej 1500 zł za osobę (sprawdź: https://www.tui.pl/wypoczynek/turcja/oferty-all-inclusive). Warto wybierać hotele cztero- i pięciogwazdkowe, które zapewnią nam najwyższy komfort wypoczynku, ale te z mniejszą ilością gwiazdek także są czyste, zadbane i zadowolą większość turystów. Turcy bardzo dbają, by ich goście byli zadowoleni – turystyka to jedna z najważniejszych gałęzi krajowej gospodarki.

Gwarancja dobrej pogody

Lato i jesień – czyli okres, kiedy najchętniej wyjeżdżamy na wakacje – to gwarancja słonecznej pogody i ciepłej wody w morzu. Doradcy w biurach podróży polecają planowanie wakacji od kwietnia do października, trzeba jednak pamiętać, że jeśli zależy nam na bardzo ciepłej wodzie, warto uwzględniać okres od czerwca. Zima i wczesna wiosna to idealny czas na zwiedzanie – a w Turcji znajdziemy mnóstwo atrakcji, które koniecznie powinniśmy zobaczyć.

Przyjaźni tubylcy

Wielu Polaków zwraca uwagę na bardzo przyjazny stosunek Turków do naszej nacji. Nic dziwnego, łączy nas wspaniała, choć burzliwa historia. Warto tutaj wspomnieć, że Turcja jako jedyny kraj nigdy nie uznała rozbiorów Polski. Przez wszystkie lata, gdy nasi przodkowie nie mogli cieszyć się wolnością, podczas prezentacji dyplomatów sułtan niezmienne zadawał pytanie o obecność posła z Lechistanu, na którego czekało puste miejsce. Wówczas niezmiennie odpowiadano „poseł Lechistanu jeszcze nie przybył”. Ta historia budzi wzruszenie w sercach wielu Polaków i pokazuje jak wiele przychylności Turcy okazują względem Polaków, również obecnie. Mieszkańcy Turcji są bardzo rodzinni i szczególnie lubią dzieci, które często bezinteresownie obdarowują cukierkami lub okazują im swoje zainteresowanie.

Niesamowite zabytki

Turcja to wspaniałe miejsce dla wszystkich amatorów historii. Osobom, którym bliska jest historia starożytna, polecamy koniecznie zobaczenie starożytnych miast: świetnie zachowanego Efezu, gdzie przemawiał i został aresztowany apostoł Paweł, czy Pergamonu, miasta znanego z pergaminu i drugiej co do wielkości starożytnej biblioteki. Na wszystkich turystach niesamowite wrażenie robi Kapadocja, miasto wykute w skale, zamieszkiwane w średniowieczu przez chrześcijańskich mnichów. Fanom serialu „Wspaniałe stulecie” i osobom zafascynowanym kulturą orientalną polecamy koniecznie zwiedzenie Stambułu, czyli dawnego Konstantynopola. Nie możemy zapomnieć również o Pamukkale, czyli śnieżnobiałych tarasach, pierwszym SPA w historii, gdzie przyjeżdżała sama Kleopatra.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment