Rafał, pakuj się jedziesz na OffRoad do Rumunii

by Rafał Baran

offroad-49932To były pierwsze słowa, jakie przeczytałem w e-mailu dzisiaj rano – zadziałały lepiej niż poranna kawa! Kolejna przygoda właśnie się zaczyna. Dzięki uprzejmości firmy TIMEX oraz TIMEX EXPEDITION już 16 lipca jadę do Rumunii biwakować, przemierzać bezdroża i zrobić dla Was jakiś fajny materiał  z tego wydarzenia! Jestem bardzo podekscytowany, bo będę miał okazję sam prowadzić i być szkolony przez doświadczonych kierowców OFFROAD.  W Rumuni spędzimy 5 dni, wyruszamy 16 lipca wcześnie rano i planujemy już wieczorem zrobić pierwszy obóz w górach, niedaleko Baia Mare. Cały czwartek, piątek oraz sobotę wraz z innymi uczestnikami tej ekspedycji, będziemy szkolić się w nawigacji oraz jeździe samochodem terenowym. Wracamy do Krakowa w niedzielę wieczorem.

timexex

Jeep_Cherokee_offroad_2Ostatni raz w tak nieznanych terenach byłem w Laponii. Od razu mi się przypomina smak jedzenia liofizowanego, gorzkiej herbaty i brak zasięgu. Jeszcze nigdy nie byłem na kilkudniowym wypadzie samochodami terenowymi, ale mogę przypuszczać, że jest podobnie jak z przemierzaniem bezdroży na piechotę, z tą różnicą, że nie ogranicza cię tak bardzo ciężar plecaka, może jedynie jego objętość. Organizator zapewnia namiot, tak więc mi pozostaje spakować  to co zawsze, począwszy od dobrego śpiwora oraz maty samopompującej.

Timex_Expedition_Team_grafikaKto z nami jedzie
Na ten moment jeszcze nie dostałem żadnych informacji ile osób jedzie i na ile samochodów będziemy się przemieszczać, ale to jest bez znaczenia. Jestem tak bardzo zadowolony z możliwości uczestniczenia w tej wyprawie, że mógłbym nawet biec za samochodem 😉

Zdjęcia pochodzą z http://pixabay.com

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment