Rajskie plaże Wietnamu, które warto odwiedzić

by Rafał Baran

Wietnam to niezwykle fascynujący kraj, który przyciąga wielu turystów bogatą kulturą, przepięknymi krajobrazami i pysznym jedzeniem. Nadal jednak stanowczo za mało popularne są wietnamskie plaże, które zachwycają nieskończonym błękitem wody. Jeśli zastanawiasz się nad podróżą do Wietnamu i szukasz najpiękniejszych wysp, które warto odwiedzić, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Poznaj całe bogactwo Wietnamu

Wybierając się do Wietnamu nie warto ograniczać się do jednego miejsca i kurortu. Oczywiście, słońce, plaża i krystalicznie czysta woda wystarczą by przeżyć niezwykle miłe wakacje. Wietnam ma jednak o wiele więcej do zaoferowania, a jego bogata, żywa kultura aż prosi się o doświadczenie i poznanie. Jeśli jesteś jej ciekawy zajrzyj do artykułu “Fascynujący Wietnam – fascynujące miejsca, które warto zobaczyć”.

Warto więc skorzystać z planu podróży, który pozwoli na połączenie zwiedzania i poznawania tajemnic wietnamskiej historii i kultury oraz wypoczynku na rajskich wyspach. Firma memories.pl oferuje świetnie zorganizowane wyjazdy, które Ci to umożliwią! Przyjrzyjmy się najpiękniejszym z wysp.

Wyspa Phu Quoc

Położona tuż przy Kambodży wyspa stanowi oazę spokoju i oferuje wszystko, czego potrzeba do idealnego wypoczynku: słońce, błękit nieba i szum oceanu. Jest to jedna z największych tropikalnych wysp Wietnamu. Poza piaszczystymi plażami na każdym kroku spotkać można palmy kokosowe, a na horyzoncie rozciągają się zielone plantacje pieprzu. Wyspa jest ostoją spokoju i umożliwia prawdziwy wypoczynek.

Rozciągające się kilometrami piaszczyste plaże nie są jednak jedyną atrakcją wyspy. Po zmroku na ulicach rozkłada się targowisko, na którym poczuć można prawdziwe wietnamskie życie. Zasmakować można specjałów kuchni serwowanych przez tubylców lub kupić nietuzinkowe pamiątki.

Zatoka Halong

Zatoka Halong, czyli Zatoka Opadających Smoków, jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Wietnamu. Halong to prawie dwa tysiące skalnych wysp i wysepek, które wynurzają się z wody na wysokość 50-100 metrów, tworząc niezwykły krajobraz. Zatokę odkrywać można podczas rejsu, w trakcie którego warto wybrać się na poszukiwania niezwykle ciekawych jaskiń, jak i odwiedziny “pływające domy”, które do warunków przystosowali mieszkańcy zatoki i wciąż je zamieszkują.

Nha Trang

Miasto Nha Trang położone jest tuż nad Morzem Południowochińskim i jest niezwykle lubianą przez turystów destynacją. To nadmorskie miasto ma wiele pięknych, białych, piaszczystych plaż, które zachęcają turystów do odwiedzin i wypoczynku. Porośnięte w całości palmami kokosowymi miasto z widokiem na górzystą linię brzegową oferuje wiele turystycznych atrakcji. Plaże otoczone są wieloma barami i restauracjami, w których spróbować można lokalnej kuchni i wybitnie przyrządzonych owoców morza. Dla lubiących aktywne spędzanie czasu dostępnych jest wiele szkół nurkowania, a rafa koralowa zachwyci każdego bogactwem fauny, którą można z bliska obserwować.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment