Skarpetki do jazdy na rolkach

by Rafał Baran
0 comment
Skarpety Kompresyjne Jony Ag+

Skarpety Kompresyjne Jony Ag+

Moje pierwsze rolki będąc jeszcze dzieckiem złamałem po kilku tygodniach jazdy, okazało się, że rolki do jazdy rekreacyjnej nie spełniają norm, które umożliwiają skok z kilku stopni schodowych, no trudno rodziców nie było stać na kolejne, więc musiałem zmienić dyscyplinę. Dopiero po ponad 10 latach, kiedy to już sam zarabiałem i przeprowadziłem się do Krakowa ponownie już za własne pieniądze podszedłem do tematu rolek, zafascynowany jazdą znajomych na kubeczkach czy też freeridu postanowiłem iść w tym kierunku, odłożyłem trochę kasy i już zrobiłem jedne a porządny zakup, czyli Rollerblade fusion X3 ( wtedy jeszcze nowość na rynku). Rolki były wspaniałe, skakanie w nich czy szybkie przejazdy przez rynek Krakowski to sama przyjemność, miały za to jedną wadę :/ w sumie to do dzisiaj nie wiem czy to wina rolek czy moja, ale każdy wypad na rolki, który był powyżej 20 km kończył się wielkimi odciskami i obtarciami na nogach, dochodziło już czasami do sytuacji, kiedy to prawie ze łzami w oczach wracałem bulwarami z Błoń Krakowskich. Odciski spowodowały, że coraz mniej miałem ochotę iść na rolki, częściej już wychodziłem biegać. Starałem się rozwiązać problem zmieniając skarpetki na coraz to inne, niestety żadne się nie sprawdzały a obtarć tylko przybywało.

Skarpety Kompresyjne Jony Ag+

Skarpety Kompresyjne Jony Ag+

W tym roku sytuacja się zmieniła, dostałem skarpetki firmy nessi do biegania, skarpetki to kompresyjne podkolanówki które według producenta są przeznaczone przeważnie do biegania. Jakie było ich zdziwienie, kiedy im napisałem, że powinni je raczej zacząć reklamować, jako skarpetki na rolki!! Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak dobrze mi się jeździło na rolkach, po 10 km przyjemnej jazdy pierwszą myślą było czy z tego białego koloru zmyję krew… i że powinny wychodzić w ciemnych kolorach, ale zrobiłem kolejne 20 km i moje zdziwienie rosło, dziwne uczucie, bo po takim dystansie już przeważnie wracałem ze skwaszoną miną od bólu spowodowanego obtarciami. Wróciłem i tak jak przypuszczałem nic nie było, noga wyglądała dokładnie tak samo jak przed wyjazdem. Od tego momentu śmigam tylko w tych skarpetkach a jazda znowu stała się przyjemna. Skarpetki można kupić na stronie producenta pod adresem Skarpety Kompresyjne Jony Ag+

Trochę informacji o samym produkcie:
Skarpety Kompresyjne Jony Ag+
Skład: Poliamid 80%, Elastan 12%, Prolen®Siltex 8%.

Charakterystyka:
Budowa skarpety – W większości przypadków skarpety kompresyjne dostępne na naszym rynku są tylko skarpetami opinającymi, nasza skarpeta jest specjalnie zaprojektowaną skarpetą kompresyjną o strukturze spiralnym, czyli, zwiększony ucisk idzie od stopy w górę łydk2f80588fa7250c3f288535ea0088e97bi. Podzielona jest na 2 strefy. Pierwsza strefa na łydce z unikalnym systemem szycia zapewnia lepszą oddychalność łydki, i druga przednia część specjalnie uciskają zwiększająca przepływ krwi.
Termoaktywne – w sposób doskonały odprowadzają na całej długości nadmiar potu powodując optymalną temperaturę do pracy mięśni.
Antybakteryjne – przędza Prolen Siltex z jonizacją srebra zastosowana w stopie chronią ja przed rozwojem bakterii grzybiczych.
Ochrona Achillesa – dodatkowo wzmocniona stopa chroni okolice Achillesa nasrożoną na urazy.
Wyprofilowana stopa – specjalnie zaprojektowana wyprofilowana stopa tłumi drgania powstające podczas aktywności, zapobiega także efektowi spięcia stopy.
Komfort noszenia – skarpet praktycznie nie czuje się na nodze, a wysokiej, jakości poliamid, nie powoduje uczucia spięcia nogi czy wrażeniu swędzenia

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment