Szlakiem piratów – czyli rejsy po Karaibach

by Rafał Baran

Tam gdzie poniosą wody

„Codziennie budzisz się na innej wyspie, a hotel przemieszcza się razem z Tobą.” Takie wypowiedzi można usłyszeć od turystów, którzy kilkanaście dni spędzili na statku kursującym pomiędzy Antylami. Rejsy statkiem oferowane np. przez R.pl to jeden z nielicznych sposobów, aby w krótkim czasie postawić stopę w tylu miejscach, zażyć kąpieli na tylu plażach i odkryć prawdziwy karaibski klimat.

Curacao – wyspa błękitnego likieru

Smak trunku wytwarzanego ze skórek gorzkich pomarańczy zna prawie każdy, jednak mało kto wie, skąd wzięła się nazwa Blue Curacao. Niebieski likier pochodzi z wyspy Curacao, położonej niedaleko wybrzeży Wenezueli. Ten jeden z najciekawszych punktów rejsu po Karaibach przyciąga przede wszystkim rajską przyrodą. Oprócz turkusowej laguny i egzotycznej roślinności warto wymienić podwodną naturalna atrakcję Mushroom Forest. Jest to formacja wysokich koralowców o różnorodnych kształtach. Absolutnym must-see jest stolica wyspy Willemstad, nazywana małym Amsterdamem. Czarujące portowe miasteczko, znajdujące się na liście UNESCO, sprawia wrażenie bajkowego i oderwanego od reszty wyspy.

Bonaire – w poszukiwaniu podwodnego świata

Wycieczka na Karaiby to szansa na chwilę szaleństwa i pierwsze zanurzenie w akwalungu. Idealnym miejscem dla miłośników podwodnego świata jest wyspa Bonaire, zwana też rajem nurków. Jako jedna z pierwszych wysp karaibskich Bonaire przystąpiła do stowarzyszenia CRF chroniącego rafę koralową. Oprócz nurkowania turyści mogą tu skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych, w tym kitesurfingu i windsurfingu.

Aruba – Karaiby dla leniwych

Organizowane rejsy to nie tylko propozycja dla fanów przygód  i szaleństwa, ale także opcja dla poszukiwaczy odpoczynku. Taką możliwość uczestnicy podróży mają zarówno na pokładzie, jak i na lądzie. Podczas rejsu można skorzystać z animacji, siłowni, jacuzzi, basenów i rozrywek w kasynie, na lądzie z błogich kąpieli słonecznych. Jednym z najlepszych miejsc na plażowanie jest wulkaniczna Aruba. Oprócz wylegiwania na białym piasku na tej wyspie można skorzystać z fakultatywnej wycieczki odkrytym autobusem.

St. Martin – pod skrzydłami samolotów

Ta maleńka wyspa znana jest przede wszystkim z lotniska położonego kilka metrów za plażą. Plażujący w tym miejscu turyści mogą zobaczyć lądujący samolot kilka metrów nad głową. St.Martin spodoba się przede wszystkim Paniom kochającym zakupy, a to za sprawą licznych butików i sklepów z pamiątkami. Miłośnicy egzotycznej fauny nie mogą opuścić wyspy bez wizyty na farmie motyli.

landing over the beach

Gwadelupa – w cieniu wulkanu

Zespół wysp połączony w terytorium Gwadelupy zachwyca niezliczonymi wodospadami i pagórkami. Dziewicze lasy, gorące strumienie i czynny wulkan La Soufrière stanowią kontrast dla białych, pomarańczowych i czarnych plaż. Dobrą okazją na odpoczynek od słońca jest tutaj wycieczka do Pointe a Pitre. Szybkie zakupy na jednym z targowisk, zwiedzanie starego miasta, a na koniec wizyta w Aquarium de la Guadeloupe to gwarancja udanego dnia na wyspie.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment