Termosy SIGG

by Rafał Baran
termos_sigg_03

Termo SIGG

Firma SIGG ceniony na całym świecie producent butelek na napoje właśnie wypuścił do swojej nowej kolekcji Termosy o pojemnościach 0.3, 0.5, 0.75 oraz 1.0 Litra. Wygląd termosów nawiązuje do tradycyjnej serii prostych butek i prezentuje się wspaniale. Został wykonany z wysokiej stali szlachetnej, która nie przenosi żadnych zapachów!

 

 

Inne podejście do kubkatermos_sigg_02
W termosach SIGG ludzie od wyglądu podeszli inaczej do tematu i zrobili to, co Osobą przebywającym w górach jest najbardziej potrzebne a mianowicie zastosowanie większego kubka o pojemności 400 ml, który nie tylko nadaje się do picia napoju pochodzącego z termosu, ale też jest dobrym pojemnikiem na wszystkiego rodzaju inne zupki w proszku czy kisiele, teraz już nie musimy nosić kolejnego garnuszka, wystarczy mieć Termos SIGG o odpowiedniej pojemności.

Termika termos_sigg_07
Termos SIGG o pojemności 0,75 L miałem podczas ostatnich wypadów w góry i za każdym razem sprawdzał się bardzo dobrze, jak w przypadku wszystkich dobrych termosów herbatę czy też kawę nie robimy w dniu wyprawy w góry, ale dzień wcześniej J tak, tak dzień wcześniej, temperatura, jaką termos jest w stanie utrzymać w górach po 24 godzinach to ok 55 stopni Celsjusza, co sprowadza się do tego, że jeżeli będziesz chciał w południe napić się gorącego napoju to musisz go przygotować wieczorem J

Zamykaniec08f48bee4229c78298915c0c53dee2b
Tutaj inne moim zdaniem bardziej praktyczne i higieniczne podejście do tematu, czyli zrobienie zakrętki a nie szybkiego otwierania naciśnięciem, które po jakimś kresie ze względu na to, że nie było rozbierane „gniło w środku” albo też przepuszczało napoje. W termosach SIGG zastosowano tak jak wspomniałem zwykły wkręcany korek wraz z obejmą na niego, który zawsze możemy w całości odkręcić i wyparzyć czy też przemyć. Te elementy również zostały wykonane z wysokiej, jakości plastiku, który nie absorbuje zapachów. Sam korek został zakończony uchwytem, który może zostać np. wykorzystany i przytroczony przez karabińczyk, to chyba pierwszy termos, który można tak uchwycić.

Produkt jest dostępny np. pod adresem : Link

Poniżej kilka przykładowych fotek, jakie wykonałem podczas górskich wędrówek.

termos_sigg_010termos_sigg_07termos_sigg_04termos_sigg_05termos_sigg_03

 

Może ci się spodobać również :

2 komentarze

Łukasz Dziuk 02/25/2014 - 8:11 pm

Bardzo lubię Twoje testy można trafić wiele ciekawych rzeczy lecz
czasami bardziej wygląda to jak artykuł sponsorowany niż obiektywny
test. Wizualnie faktycznie nowoczesny dizajn tylko jestem ciekawy jak
będzie zachowywała ta powłoka po dłuższym użytkowaniu w terenie? Jak
jest z trzymaniem w ręce np. zimą w rękawicach ? Ważyłeś go może
osobiście jak to wygląda całość i sam kubek? bo wg producenta 630 g to
sporo, całkiem dobry Esbit jest 150g lżejszy przy tym połowę tańszy, w
tym przedziale cenowym co SIGG blisko połowę lżejszy jest termos
Ultimate Flask 0,8

Reply
Rafał Baran 02/25/2014 - 9:12 pm

Hej,

Bardzo miło czyta się te słowa 🙂 w tym opisie i moim teście chciałem zwrócić uwagę na najważniejsze elementy i rozwiązania które przykuły moją uwagę. Czasami sam gubię myśli i zmieniam temat w opisie bo nie ukrywam że ciężko mi się pisze czasami. Co do wagi to pewnie masz rację ale ja na to jakoś nigdy nie zwracałem uwagę :/ ( w przypadku termosu ) taką podstawową wagę kuchenną będę chciał kupić na dniach bo masz rację że powinienem takie informacje zamieszczać. Pozdrawiam

Reply

Leave a Comment