Thule Chasm – torba turystyczna

by Rafał Baran

IMG_0223Producent bagażników samochodowych oraz uchwytów rowerowych, znany i ceniony na całym świecie za jakość, poszerza swój asortyment.  Thule wprowadził torby podróżne o różnych pojemnościach. Tak jak w przypadku bagażników samochodowych można dostrzec dbałość o dobór materiałów oraz precyzję wykonania. Torby dostępne na rynku posiadają rozmiary: 27 L, 40 L, 70 L, 90 L oraz największa – 130 L pojemności.  Torby IMG_0227posiadają taką samą ilość kieszeń, wszystkie zostały podobnie zaprojektowane, a ich jedyna różnica to pojemność.  W poniższym teście skupię się na jej budowie i wykonaniu bez zagłębiania się w jej przeznaczenie, które już powinno zostać podyktowane zakupem odpowiedniej wielkości.

 

IMG_0242Czy 40 litrowa torba mi wystarczy?
Idąc na siłownię czy jadąc na 1 -2 dni do rodziny pakowałem się w torbę o pojemności 25 Litrów. Dodatkowo brałem torbę na laptopa, do której wkładałem sprzęt elektroniczny i wszystkie potrzebne ładowarki. Dzięki zwiększeniu mojej torby podróżnej ograniczam się tylko do niej. 40 Litrowa pojemność jest takim uniwersalnym marginesem, który pozwala spokojnie spakować zapas ubrań, dodatkowe buty, a i jeszcze zostaje miejsce na sprzęt czy książkę.

IMG_0271Co znajduje się w zestawie?
Kupując torbę Thule Chasm dodatkowo dostajemy poręczne siatkowe etui, dzięki czemu mamy możliwość jeszcze bardziej skompresować torbę, kiedy nie jest nam potrzebna. Niesamowicie przydatne dla ludzi, którzy sporadycznie skorzystają z zastosowań torby, a na co dzień nie mają miejsca w mieszkaniu żeby ją trzymać. Kolejnym argumentem jest zachowanie porządku, torba nie wala się po kątach i możemy ją zręcznie schować.

pol_pl_Torba-podrozna-Thule-Chasm-XLarge-SHADOW-3083_6

IMG_0242Budowa torby Thule Chasm
Thule Chasm nie odbiega od standardów budowy innych producentów. Dostajemy do dyspozycji jedną główną dużą komorę o pojemności wybranego modelu. Dodatkowo, co jest nowością , znajdziemy  jeszcze jedną małą kieszeń, która jest dostępna z zewnątrz, zamykana na laminowany zamek.  W środku na pokrywie usytuowane są dwie siatkowe kieszenie, obie również zamykane na zamek.  Dbałość o funkcjonalność najlepiej można zauważyć podczas otwierania górnej pokrywy. Zamek został tak zaprojektowany, że małe rozpięcie umożliwia dostęp do mniejszej kieszeni wewnętrznej. Nie ma potrzeby rozpinania całej górnej pokrywy żeby wyciągnąć jakiś drobiazg. W zestawie dostajemy odpinane ramiona, dzięki czemu torba może służyć jako plecak.

IMG_0258Wytrzymałość torby Thule Chasm
Torba została wykonana z nylonu balistycznego o wartości 1000D, co oznacza, że na 1 cal kwadratowy jest przeprowadzonych 1000 włókien. Czym większa liczba włókien tym większa wytrzymałość. Nylon jest dodatkowo laminowany żeby mógł osiągnąć nieprzemakalność. Spód torby został podwójnie obszyty, co jeszcze zwiększa trwałość w najbardziej narażonych miejscach. Thule postawiło na jakość i wytrzymałość, co widać także w detalach. Klamry mocujące ramiona zostały wykonane z metalu.

Zalety torby Thule ChasmIMG_0269
Odpinane ramiona – w prosty sposób możemy je zakładać i ściągać, podobno bardzo przydatne na lotniskach. Ramiona mają metalowe klamry, co zwiększa ich wytrzymałość.

Zewnętrzna mała kieszeń – bardzo funkcjonalna i praktyczna podczas używania  torby w podróży.IMG_0261

Łatwy dostęp do wewnętrznej kieszeni siatkowej – przez co torba staje się uniwersalna, nie tylko jako transportowa, ale też podróżna.

Wady torby Thule Chasm
Materiał jest sztywny – materiał z jakiego została uszyta torba jest gruby i sztywny. Zwiększa to wytrzymałość, ale też ogranicza IMG_0234elastyczność. Czasami ciężko ją zmieścić w małych szafkach na siłowni i basenie.

Waga – torba nie należy do najlżejszych, jeżeli szukasz czegoś o nieznacznym ciężarze to na pewno nie ten produkt.

 

 

IMG_0257Podsumowanie
Na basenie czy podczas podróży torba sprawdzała się rewelacyjnie. Nigdy nie czułem żadnego dyskomfortu związanego z jej użytkowaniem. Dodatkowy plus za wygodne i wyprofilowane ramiona. Dzięki temu rozwiązaniu jej noszenie jako plecaka nie stanowiło żadnego problemu. Zalety Thule Chasm docenią osoby, które szukają jednej wszechstronnej torby na różne aktywności sportowe albo po prostu na wakacje. Pod względem wytrzymałości produkt nadaje się również do transportu poza samochodem, np. możemy ją przytroczyć do bagażnika dachowego w aucie.

 

thule-chasmIMG_0255IMG_0245IMG_0237

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment