Wyjazdy na święta wielkanocne – coraz częściej wybierane!

by Rafał Baran
0 comment

Wyjazdy na Wielkanoc z roku na rok wzbudzają coraz mniej kontrowersji. Polacy chętnie pakują walizki i rezygnują ze świętowania w domowym zaciszu. Gdzie wyjeżdżają? Nad Bałtyk, w góry, do hoteli na Kaszubach lub w regionie kurpiowskim, gdzie lokalne tradycje wielkanocne są wyjątkowo barwne i żywe. Niektórzy idą jeszcze dalej i Wielkanoc decydują się spędzić za granicą. Też chodzi ci po głowie ten pomysł? Zobacz, jakie kierunki proponujemy na rok 2018.

Wyjazdy na święta wielkanocne – dlaczego warto?

Wielkanoc – choć z jej okazji przypada mniej dni wolnych od pracy niż np. podczas Bożego Narodzenia i Nowego Roku – jest okazją do wzięcia krótkiego urlopu w pracy i wykorzystania go na wyrwanie się z domu. Zwłaszcza, że dzieci w tym czasie mają wolne od szkoły od czwartku aż do wtorku po świętach włącznie. Jeśli twoja rodzina jest już zmęczona tradycyjnym spędzaniem świąt (mnóstwo jedzenia i zero aktywności), to ucieczka na mini wakacje może być dla was ratunkiem. Podobnie, jeśli zazwyczaj to na tobie spoczywa cała odpowiedzialność za ugoszczenie rodziny i w końcu pragniesz od tego odpocząć. Dlaczego jeszcze wyjazdy na Wielkanoc zyskują na popularności? Bo ostatnimi laty pogoda podczas świąt ani trochę nas nie rozpieszcza. Śnieg na Wielkanoc? Znamy to już całkiem dobrze, ale raczej nigdy się do tego nie przyzwyczaimy. Ciepła szukamy więc za granicą.

Gdzie wyjechać na Wielkanoc? [3 kierunki]

Wyjazd na Wielkanoc 2018 do Izraela

Chyba nigdzie na świecie nie da się pełniej przeżyć religijnego wymiaru świąt Wielkiej Nocy. I wbrew pozorom nie musisz z tej okazji brać aż tygodniowego urlopu. Nasza propozycja to weekendowa wycieczka obejmująca trzy noclegi, z wyjazdem w przedświąteczną sobotę i powrotem we wtorek po Lanym Poniedziałku. Niedzielę wielkanocną spędzisz na zwiedzaniu najważniejszego dla chrześcijan miejsca – Jerozolimy. Do zobaczenia są Wzgórze Świątynne, Droga Krzyżowa czy Bazylika Grobu Pańskiego. W planie wycieczki znajduje się także zwiedzanie Betlejem, Góry Oliwnej, pustyni Judzkiej, Tel Avivu, Hajfy i Cezarei. Intensywne zwiedzanie zamiast lenistwa za suto zastawionym stołem! Po więcej szczegółów odsyłamy do oferty na stronie lidl-podroze.pl.

Cypr – święta wielkanocne w ciekawej scenerii!

Jeśli Wielkanoc, to wiosna, a jak wiosna, to koniecznie Cypr. Ta śródziemnomorska wyspa znana jest ze wspaniałej pogody i zielonych krajobrazów, które rozpieszczają przyjezdnych już zimą (gdy w innych częściach Europy jest jeszcze śnieżnie i mroźnie), a wiosną rozkwitają pełnią sił. Na wyjazd na Wielkanoc 2018 polecamy np. Limassol, drugie co do wielkości miasto Cypru, które łączy w sobie funkcje portu morskiego i centrum przemysłu winiarskiego. Limassol leży na południowym wybrzeżu i oprócz plaż oferuje atrakcje w postaci odkryć archeologicznych, wiele z czasów średniowiecza. Inną godną polecenia miejscowością na Cyprze jest Paphos, dawna stolica wyspy leżąca w południowo-zachodniej części Cypru. Miłośnikom historii okresu hellenistycznego i rzymskiego polecamy to miasto nawet bardziej niż Limassol.

Dokąd wyjechać na Wielkanoc? Do Portugalii!

Półwysep Iberyjski znany jest jako oaza ciepła na zimowej mapie Europy. Gdy u nas wciąż wieje zimny wiatr, w Portugalii panuje wspaniała wiosenna pogoda. Wykorzystaj to! Wyjazd na święta wielkanocne do Portugalii w terminie 30 marca-3 kwietnia to czas, w którym zwiedzisz Fatimę z sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, Batahlę, Alobacę i Obidos, docenione przez UNESCO miasto Sinitra i oczywiście Lizbonę. Być może podczas zwiedzania napotkasz też któryś z pochodów związanych z Wielkim Tygodniem, które w Portugalii organizuje się dość licznie.

Ciepło, zielono, barwnie. Pod tymi hasłami upłynie ci tegoroczna Wielkanoc, jeśli zdecydujesz się na wyjazd w którymś z zaproponowanych kierunków. A jeśli nie chcesz zupełnie odcinać się od religijnego wymiaru Wielkanocy – wcale nie musisz! Izrael, Portugalia i Cypr to miejsca, w których tradycje chrześcijańskie obecne są bardzo silnie. Wesołych Świąt zatem!

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment