Casio G-Shock GB-6900B-1BER

by Rafał Baran

GB-6900B-1BER _011Do dzisiaj bardzo dobrze pamiętam jak byłem na pokazach Adidas ride the Sky w Katowicach i podczas tych zawodów obserwowałem, jak dwudziestometrowa kolejka ludzi w różnym wieku grzecznie czekała, żeby mieć szansę wystrzelić z wielkiej procy jeden z modeli zegarków G-Shock na betonową ścianę. Podczas tego wydarzenia było również rozstawionych kilka innych maszyn tortur, za pomocą których można było katować do granic możliwości zegarki tej marki. Wtedy na własne oczy przekonałem się, ile taki zegarek jest w stanie wytrzymać. Casio G-shock został na świecie okrzyknięty najbardziej wytrzymałym zegarkiem świata. Chyba każdy nastolatek spotkał się z przynajmniej jednym modelem tego cuda. Zegarki są nieprzerwanie produkowane od 1983 roku!! Czyli jeszcze przed moim urodzeniem został wypuszczony pierwszy model o nazwie DW-5000C

W tym roku Casio poszło o krok dalej i wypuściło serię zegarków, które jako jedne z nielicznych nie tylko są wytrzymałe, ale mogą za pomocą Bluetooth’a łączyć się z telefonami komórkowymi i nimi zarządzać.

Steruj muzyką z zegarka!GB-6900B-1BER _07
Jedną z ciekawszych funkcji połączenia nowego Casio G-shock z telefonem, jest możliwość zdalnego sterowania odtwarzaczem muzyki! Za pomocą jednego kliknięcia jesteśmy w stanie zatrzymać/ wznowić albo zmienić muzykę, czy nie jest to wygodne? Już sobie wyobrażam to weekendowe bieganie, kiedy wrzucam smartphona do plecaka biegowego i bez jakichkolwiek kabli mogę zarządzać GB-6900B-1BER _015muzyką. Inne funkcje, które są nowościami to np. zarządzanie nieodebranymi połączeniami. Mam tutaj na myśli nie tylko informacje o nieodebranym telefonie, ale również wiadomości tekstowej czy komunikacie z portalu społecznościowego. Synchronizacja zegarka z czasem na telefonie. Ciekawym rozwiązaniem dla ludzi gubiących telefony, jest funkcja pozwalająca na wykrycie jego lokalizacji, a dla zwiększenia bezpieczeństwa GB-6900B-1BER _016smartphona, można również włączyć opcję, która w przypadku zerwania komunikacji z telefonem, wywoła alarm na twojej ręce. Żeby dokładniej zilustrować działanie tych funkcji pozwolę sobie przedstawić wam krótki filmik.

Co ciekawe, żywotność baterii – zgodnie z tym co podaje producent – w przypadku używania bluetootha ok. 12 godzin dziennie, wystarczy na jakieś 2 lata. Moim zdaniem to bardzo dobry czas w porównaniu do konkurencji, która aż się poci żeby wypuszczać smart zegarki z takimi funkcjami.

Z jakimi telefonami to będzie działało?GB-6900B-1BER _014
Tutaj uwaga dla wszystkich posiadaczy telefonów z Bluetoohem, GB-6900B-1BER działa tylko z tymi najnowszymi smartphonami, takimi jak: Samsung galaxy SIV czy nowe cacka z rodziny Iphone, które posiadają BlueToohe v4.0 (z tego co udało mi się dowiedzieć, to mniej więcej to samo, tylko że ten jest zdecydowanie mniej bateriożerny). Inne funkcje jakie zostały zastosowane w GB-GB-6900B-1BER _066900B-1BER to: alarm wibracyjny, bardzo dokładny stoper, funkcja drzemki, nie wspominając już o tak podstawowych funkcjach jak podświetlanie ekranu itp.

Jak się sprawdza
W porównaniu do ostatnio noszonego zegarka jakim był Timex Expedition Altimeter to czuję pewnego rodzaju ulgę na ręce, nie to że jest lepszy, ale sam ciężar G-Shock’a jest przynajmniej dwa razy mniejszy. Zegarek ma pasek wykonany z tworzywa sztucznego, co jak najbardziej mi odpowiada. Wygodnie leży na ręce i nie obciera nadgarstka. Jeżeli ktoś szuka fajnego zegarka który jest nowoczesny, a przy tym bardzo wytrzymały, to spokojnie mogę polecić model GB-6900B-1BER.
Więcej informacji na temat tego zegarka pod adresem : Fan page G-shock oraz stronie ZIBI POLSKA

Model Casio GB-6900B-1BER
Rodzaj Męski
Wodoszczelność 200 metrów
Mechanizm kwarcowy
Waga 72 g
Szerokość koperty 50.0 mm
Grubość koperty 18.7 mm
Szkło Mineralne
Rodzaj koperty tworzywo sztuczne

GB-6900B-1BER _08GB-6900B-1BER _017GB-6900B-1BER _02

GB-6900B-1BER _01
GB-6900B-1BER _011

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment