Cel w życiu i co dale?

by Rafał Baran

2278300537_eed01c319b_o

Postanowiłem sobie zrobić rachunek sumienia i określić cele, jakim chcę się kierować na przyszłość

 

 

 

  1. Będę robił to, co sprawia mi przyjemność! Obiecuję sobie, że znajdę prace albo sam założę Firmę, która będzie mi sprawiała tylko i wyłącznie przyjemność. Jeżeli zacznę się tym nudzić będę się starał jak najszybciej to zmienić, chce być szczęśliwy z tego, co wykonuję a nie na siłę wstawać rano i iść do pracy.
  2. Koniec z zabijaniem kreatywności, kolejny bardzo mocny warunek, który musi zostać spełniony, chcę być kreatywny, chce czerpać inspiracje od innych ludzi, teraz widzę, w jakim małym pudełku byłem zamknięty i otworzyłem oczy na świat, to, co robiłem do tej pory było z różnych powodów blokowane, czas to zmienić. Jeżeli czegoś się nie da zrobić to ja znajdę sposób żeby to zmienić.
  3. Chce się rozwijać, muszę się rozwijać „Osoba, która stoi w miejscu, zaczyna się cofać” koniec z tym, chcę się uczyć, chcę zdobywać doświadczenie, jeżeli zacznę robić coś systematycznie i uznam, że nic nowego z tego nie wyciągnę to zmienię to szybko. Zapomniałem o nauce siedząc za dużo przed komputerem, świata poza tym nie widziałem, teraz więcej będę czerpał z tego, co mnie otacza nie tylko w wirtualnym świecie.

Chyba kilka dni mi wystarczyło żeby odetchnąć, zrozumieć i przejść się przez miasto w godzinach, w których ponad 2700 dni spędziłem od 8:00 – 16:00. Świat jest bardziej kolorowy niż sztuczne oświetlenie o odpowiedniej ilości luksów, zdecydowanie większych niż Open space w biurze.  Oczywiście wszystko jest takie fajne i proste na papierze, zobaczymy, co z tego wyjdzie w życiu realny, jeżeli coś się zmieni to pewnie o tym napiszę.  Najbliższe plany to odpocząć w Tatrach, wyjeżdżam w poniedziałek rano i sam nie wiem, kiedy dokładnie wrócę…

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment