GSI OUTDOORS PINNACLE SOLOIST

by Rafał Baran
0 comment

1_28_26Przed wyprawą do Rosji dostałem nowy zestaw do gotowania, nie ukrywam, że bardzo byłem zadowolony z tego prezentu, bo cały czas gotowałem tylko na Jet bolu. PINNACLE SOLOIST przyszedł w komplecie razem z palnikiem Optimus crux lite, który również jest uznawany za jeden z lepszych i bardziej popularnych w swojej kategorii. W skład zestawu wchodzi

 

 

 

  • Garnek z uchwytem
  • Pokrywka plastikowa
  • Mniejszy pojemnik na porcję jedzenia wraz z otuliną
  • Łyżeczko-widelec
  • Pokrowiec na palnik
  • Etui na całość

Zestaw oczywiście jest na tyle kompaktowy że wszystko spokojnie zmieścimy do środka i jeszcze zostanie miejsce na np.  kubek aluminiowy i dodatkowego składanego sparka.

IMG_2386

IMG_2389Zastosowanie
Pojemność garnka wynosi ok 1L i jest ona wystarczająca, żeby przygotować czy podgrzać posiłek dla dwójki osób.  PINNACLE SOLOIST sprawdza się bardzo dobrze podczas podgrzewania posiłków ale również można w nim szybko podgrzać wodę na herbatę czy kawę. Podczas moich ostatnich podróży, brałem tylko ten zestaw. Dla jednej osoby był przeznaczony dodatkowy pojemnik, a ja jadłem z dużego naczynia. Sprawdzało się to bardzo dobrze i ograniczało zabierany sprzęt.

IMG_2390IMG_2380Budowa garnka
Garnek nie jest wąski, ale nie jest też szeroki jak do jajecznicy, nazwał bym go po prostu uniwersalnym sprzętem. Wykonany jest z bardzo wysokiej jakości stali, do której nigdy nie przywarła nawet przypalona potrawa. Garnek się bardzo łatwo czyści. Rączka została wykonana z grubego stalowego owalnego pręta, który nie rozkłada się jak to w przypadku innych garnków ale jest przekładany do góry co równocześnie powoduje, że okrywka nie odpada podczas transportu.

Opinia na temat GSI OUTDOORS PINNACLE SOLOIST
Tak jak pisałem wcześniej garnek jest na tyle uniwersalny, że sprawdził się podczas wyprawy do Rosji i na Nordkapp, tylko w nim gotowaliśmy potrawy. Obecnie przebywam na Filipinach i nie wyobrażałem sobie bez niego wyjechać. Jego budowa jest na tyle kompaktowa, że zapakowałem tam cały sprzęt plus jeszcze kubek i niczego więcej nie potrzebuję (oprócz gazu który muszę kupić na miejscu).

IMG_2390IMG_2388IMG_2364IMG_2386

 

 

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment