Manierka Highland Fifth Flask 750ml

by Rafał Baran
0 comment

IMG_9367Wędrując po górach na pewno zdałeś sobie sprawę, że najważniejszym czynnikiem, który decyduje o tym, co zabierzesz a czego nie, jest waga. Do plecaka starasz się zapakować tylko te przedmioty, które albo ci są niezbędne do przetrwania albo są mniej potrzebne, ale mało ważą. Kolejny czynnik, który też jest brany pod uwagę (i jest prawie tak samo ważny jak waga), to wielkość danego przedmiotu, dzięki temu jesteśmy w stanie zapakować więcej i czasami – jeżeli dobrze dobierzemy ekwipunek – to zamiast dużego 65 litrowego plecaka, jesteśmy w stanie to samo zmieścić w 35 Litrowym. Właśnie dla ludzi, którzy cenią sobie wagę i objętość Firma GSI Outdoor zaprojektowała manierkę, która jest zbudowana z tworzywa sztucznego i jest w stanie pomieścić 0,75 Litra cieczy.

IMG_9363Budowa Highland Fifth Flask 750ml
Bukłak został wykonany z tworzywa sztucznego, które jest odporne na większość czynników z jakimi butelka się spotka, jest grube i naprawdę sprawia wrażenie wytrzymałego. Otwór, dzięki któremu jesteśmy w stanie wlać, a także pić wodę, został wykonany z grubego plastiku i ma większą średnicę niż przeciętna butelka. Korek jest bardzo wygodny podczas odkręcania oraz ma zawieszkę, która uniemożliwia jego zgubienie. Manierka posiada również to, co jest bardzo przydatne w górach i na biwakach – oczko na karabińczyk, dzięki czemu możemy bez problemu przywiesić go do plecaka albo np. na sznurku przewiesić przez ramię. I teraz wracamy do najbardziej istotnych cech tej manierki, a mianowicie wagi, która wynosi zaledwie 33 gramy oraz rozmiaru, ponieważ jeżeli butelka jest pusta, możemy ją zrolować i tym zabiegiem zyskujemy wiele miejsca.IMG_9364

Czy jest ci to potrzebne w górach?
Moim zdaniem tego typu manierki, to idealne uzupełnienie zapasów wody na dłuższą podróż. W przypadku kiedy nie jest ci ona potrzebna po prostu ją zwijasz i chowasz do plecaka i w tej postaci nie będzie zajmowała dużo miejsca. Oczywiście jej pojemność raczej nie wystarczy na całodniowy wypad w góry, ale jako dodatkowy pojemnik na wodę, to idealne rozwiązanie.

IMG_9368IMG_9371IMG_9358IMG_9353IMG_9352

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment