Niezniszczalna torba podróżna

by Rafał Baran

BASE_CAMP_DUFFEL _01BASE CAMP DUFFEL – to moim zdaniem jeden z flagowych produktów Firmy The North Face, która produkuje go nieprzerwanie od ponad 10 lat! Bez żadnych zmian konstrukcyjnych, jedynie w nowych kolorach. Base Camp Duffel, to torba wyprawowa, która jest dostępna w wielu rozmiarach, od najmniejszej XS o pojemności zaledwie 25 Litrów (w moim przypadku sprawdzała się idealnie jako bagaż podręczny do samolotu) do największego, 140 litrowego potwora XL, stworzonego do przenoszenia wielkich ładunków. Osobiście posiadam kilka takich toreb podróżnych o różnych rozmiarach i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak wytrzymałej konstrukcji jeszcze wcześniej nie poznałem.

the-north-face-duffle

TNF-base-camp-duffels-SMZastosowanie
Torba Base Campe Duffle jest wszechstronną torbą podróżną, która nie tylko w górach bardzo dobrze się sprawdzi, ale w każdym miejscu, gdzie będziemy potrzebowali przetransportować jakieś rzeczy. Zastosowanie w niej bardzo wytrzymałego materiału oraz konstrukcja, pozwala na przewożenie naprawdę ciężkiego sprzętu. Ja osobiście, przy każdej możliwej okazji zabieram tego typu torbę ze sobą, od wyjazdu do rodziny na weekend, po górskie wyprawy (zamiast plecaka), czasami towarzyszyła mi też podczas plenerów ślubnych do transportu gratów.

BASE_CAMP_DUFFEL _10Budowa torby Base Camp Duffel
Bez znaczenia jaki rozmiar torby kupimy, budowa jest zawsze taka sama. Mamy do dyspozycji jedną główną komorę, bez żadnych przegródek, dodatkowo na klapie zamykającej jest również zamykana na zamek siatkowa kieszeń, wyposażona w smycz na klucze. Base Campe ma budowę cylindra, co jest mało popularne w takich torbach. W torbie zastosowano wszywane pasy z bardzo mocnego materiału, które umożliwiają przytroczenie torby do każdej powierzchni. BASE_CAMP_DUFFEL _05Wodoszczelny materiał oraz podwójne i klejone szwy pozwalają nawet na przymocowanie takiej torby do dachu auta terenowego! Po obu stronach znajdują się po 2 sztuki pasków kompresyjnych, które zawsze możemy dociągnąć żeby ograniczyć przemieszczanie się zawartości podczas transportu. Na górnej klapie dodatkowo znajduje się przezroczyste okienko, które ułatwia opisanie torby – przydatne w czasie rozładunku, gdy jest ich większa ilość, lub podczas podróży.

BASE_CAMP_DUFFEL _07Materiał, z jakiego została zrobiona
Cała torba został uszyta z Laminatu, który jest całkowicie wodoodporny, dodatkowo spód oraz wzmocnienia są zrobione z nylonu balistycznego, który zapewnia dodatkową ochronę. Korzystam z niej w każdym sezonie od kilku dobrych lat i nie zauważyłem żadnego rozdarcia czy przetarcia. Torba jest niezniszczalna w tych warunkach, które mi towarzyszą. W przypadku takiej torby mogłoby się wydawać, że zamek jest słabym ogniwem, nic też bardziej mylnego, zastosowano tutaj grube zamki YKK z oczkiem na kłódkę.

Base Camp DuffelSposoby noszenia torby
Wybierając torbę podróżną zawsze kierowałem się sposobem i wygodą jej transportowania, poza wytrzymałością był to kolejny argument, który przemawiał za Base Camp duffel. The North Face poszedł po całości i dzięki zastosowaniu aż trzech sposobów noszenia, zostawił konkurencje daleko w tyle. Do dyspozycji mamy zwykłe rączki, tak jak w każdej tradycyjnej torbie, dodatkowo na obu końcach torby są uchwyty na rękę, dzięki czemu możemy nosić ją również w pionie albo łatwo przesuwać (przy większej torbie to ma ogromne znaczenie) i trzeci sposób, najbardziej wygodny z nich wszystkich, czyli regulowane ramiona zakładane dokładnie tak samo jak plecak. Torba dzięki zastosowaniu grubego materiału jest na tyle sztywna, że nie musimy się obawiać odkształcenia jej od noszenia na plecach.

IMG_8882

BASE_CAMP_DUFFEL _09Ocena produktu
Torba Base Camp firmy The North Face, to naprawdę niezniszczalny produkt. Jeżeli szukacie czegoś trwałego, co posłuży wam do końca życia i jeszcze przepiszecie to wnukom w spadku, to zdecydowanie warto zainwestować we wspomnianą torbę. Cena w stosunku do konkurencji nie jest wygórowana. Dodatkowo sam widziałem nie raz, w różnego rodzaju sklepach, przeceniony produkt ze starej kolekcji, który różnił się od tego nowej tylko i wyłącznie kolorem.

Rozmiary :BASE_CAMP_DUFFEL _06
XS – 25 Litry (46 x 28 x 28 cm) – 1050 g
S – 42 Litry (51 x 31 x 31 cm) – 1250 g
M – 72 Litry (61 x 38 x 38 cm) – 1600 g
L  – 90 litry (71 x 41 x 41 cm) – 1820 g
XL – 140 litry (81 x 48 x 48 cm) – 2240 g

 

 

BASE_CAMP_DUFFEL _04BASE_CAMP_DUFFEL _08BASE_CAMP_DUFFEL _03BASE_CAMP_DUFFEL _02

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment