Przygody czekają w Europie

by Rafał Baran

Poszukiwacze przygód wiedzą doskonale, że Europa oferuje mnóstwo atrakcyjnych miejsc, gdzie można przeżyć wiele niezwykłych chwil. Co więcej, nie trzeba mieć grubego portfela, aby je odwiedzać. Dzięki specjalnym serwisom tanie zwiedzanie jest możliwe dla każdego. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać dobrych okazji.

Sposoby na tanie przygody

W sieci znajduje się wiele serwisów, które oferują tanie loty. Dzięki temu można w rozsądnej ceny przemierzyć wielkie połacie kontynentu i udać się z Polski do wielu miast Europy zachodniej, południowej czy północnej. Najtańsze bilety lotnicze to wydatek nawet miej niż 100 złotych, ale przeciętne ceny za nie to ok. 200 – 300 PLN. I nie dotyczy to przelotu w jedną stronę, ale tam i z powrotem. Dzięki temu tanie loty umożliwiają tanie zwiedzanie różnych zakątków Europy, a co będzie robić się na miejscu – zależy tylko od preferencji turysty. Dobrze jednak zapewnić sobie jakiś nocleg na miejscu i tu także znaleźć można tanie rozwiązanie.

Bilet + hotel – połączenie perfekcyjne

Serwisy takie jak Fru.pl mają do zaoferowania pakiety składające z biletów lotniczych oraz noclegów na czas pobytu. Bilety lotnicze są oczywiście rezerwowane w tanich liniach, jednak same hotele to już standard co najmniej trzygwiazdkowy. Dzięki temu ma się solidną bazę wypoczynkową, z której można ruszać na poszukiwanie przygód, zwiedzanie czy też po prostu imprezowanie. Wszystko w gestii turysty. Oczywiście pakiety takie poza wspomnianymi biletami i noclegiem nie obejmują niczego więcej, toteż wszelkie wydatki an miejscu ponosi się z własnej kieszeni. Jak będą one duże? Zależy to tylko i wyłącznie od tego, co będzie się robić na miejscu.

Plan wycieczki

Zaletą tego typu wyjazdów jest całkowita wolność wyboru w działaniach. Plan pobytu można zaplanować już w domu, gdy kupi się bilety lotnicze. Dzięki internetowi można dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, gdzie spędzi się kilka dni – zaczynając od wartych uwagi miejsc, kończąc na kosztach na miejscu typu wyżywienie, transport miejski, itp. Pomóc mogą także serwisy turystyczne, z których człowiek dowie się o godnych jego uwagi lokacjach do odwiedzenia. A ponieważ turysta sam jest panem swojego czasu, może w dowolny sposób zmieniać swoje plany na miejscu.

Powszechne dziś tanie loty umożliwiają wszystkim swobodne przemierzanie Europy. Pamiętajmy, ze do wielu krajów nie potrzebny nam paszport –są to wszystkie państwa strefy Schengen, jednak istnieją jeszcze takie, gdzie jest on niezbędny. Warto także zauważyć, że w ofertach tanich wycieczek mogą trafiać się także wakacje poza Europę, np. do Maroka czy Izraela. Wychodzą również taniej niż wojaże z tradycyjnym biurem podróży.

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment