Podróże kamperem

by Rafał Baran

Słyszysz słowo kamper i na myśl przychodzi Ci wolność i beztroska. Wsiadasz i jedziesz tam, gdzie chcesz. Nie potrzebujesz hotelu, noclegu, możesz planować zwiedzanie z dnia na dzień. Jedziesz, zwiedzasz, zachwycasz się pięknem podróży. Brzmi cudownie? Jasne, tak może wyglądać podróż kamperem. Chcesz wiedzieć więcej? Nie ma problemu, poniżej garść praktycznych informacji.
Chcesz zacząć podróżować w ten sposób? Może to Twój plan na najbliższy urlop? Świetnie, zacznij od obejrzenia kampera na żywo! Wypożyczalnia kamperów to miejsce, które powinieneś/powinnaś odwiedzić na samym początku. Być może, w późniejszym czasie zdecydujesz się na kupno takiego własnego cudeńka.

Kamper wewnątrz

Zapewne większość z Was, w szczególności kobiety, zastanawia sie jak kamper wygląda wewnątrz, a przede wszystkim czy jest wygodny i funkcjonalny. Oczywiście na rynku istnieje wiele przeróżnych kamperów: nowszych, starszych, nowoczesnych. Znajdują się w nich łóżka, szafki, stolik, krzesła, toaleta, kuchnia, a w niej lodówka i kuchenka. Wewnątrz wygląda całkiem, całkiem…. jak przytulny domek.

Pakowanie to już nie problem

Wybierając się w podróż kamperem nie musisz upychać ubrań w walizce, martwić się o zbyt ciężki bagaż. W kamperze jest wiele szufladek i różnych schowków, w których zmieszczą się ubrania i inne drobiazgi. A w bagażniku można przewieźć nawet wózek, rower czy leżak.

A woda i prąd?

W kamperze znajduje się zbornik na czystą (od 100 do 120 litrów) i brudną wodę(około 100 litrów). Czysta woda jest uzupełniana za pomocą węża ogrodowego, a brudna oddawana do studzienki ściekowej. Te wszystkie czynności można wykonać na campingu. Ponadto w kamperze jest prąd i można normalnie podłączyć telefon, kuchenkę i wszystkie inne urządzenia. Akumulatory kampera ładują się podczas jazdy (zazwyczaj pół godziny powala na pełne ich naładowanie). Ponadto niektóre modele mają baterie słoneczne.

vw-camper-336606_1280

Prawo jazdy na kampera

Zastanawiasz się pewnie jakie prawo jazdy jest konieczne do kierowania kamperem? Wystarczy prawo jazdy kategorii B, takie jak do prowadzenia samochodu osobowego.

Co ze sobą zabrać?

Podróż kamperem nie różni się znacznie od innych wyjazdów wakacyjnych. Tak, więc należy zabrać ze sobą wszystkie rzeczy potrzebne w tego typu podróżach. Kamper oczywiście ma zaletę w postaci większej ilości miejsca. Co zatem zabrać? Ubrania, klapki, ręczniki bawełniane, ręczniki jednorazowe, talerze, kubki, sztućce, latarkę, ładowarkę do telefonu i subiektywnie wybrane inne potrzebne akcesoria. Warto pamietać, żeby podczas podróży kamperem stosować zasadę odkładania rzeczy na te same miejsca, w przeciwnym wypadku pogubimy się, w tym co znajduje się w poszczególnych szafkach.

Gdzie jechać?

Warto pamiętać, że kamperem można podróżować nie tylko po Polsce, ale także po ciekawych zakątkach świata.
Przekonany/przekonana do podróży kamperem? Wakacje w pełni, czemu by nie skorzystać? Wrażenia bezcenne gwarantowane! No to ruszajmy w podróż życia! Przygoda, wolność, niezależność…. Będzie co wspominać!

Może ci się spodobać również :

Leave a Comment