Uneek – buty dla wymagających podróżników

1

TopDown UNEEK Large 300x261 - Uneek – buty dla wymagających podróżnikówOd kiedy pamiętam, podczas podróży zawsze towarzyszyły mi sandały firmy Keen. Już dawno postawiłem na jakość i wytrzymałość, która sprawdza się do dnia dzisiejszego.  Sandały, szczególnie podczas podróży do ciepłych krajów, to nieodłączny element mojego bagażu. Na Filipiny przywiozłem 3 pary butów, z czego akurat sandały Keen mam codziennie na nogach. Sprawdzają się rewelacyjnie, bo są przewiewne, a jednocześnie stabilnie trzymają stopę, dzięki czemu nadają się do trekkingu a nawet pływania. Sprawdziłem je na wszystkie sposoby i naprawdę wytrzymałość  to jedna z największych ich zalet.

IMG 2266 1024x683 - Uneek – buty dla wymagających podróżników

IMG 2264 300x200 - Uneek – buty dla wymagających podróżnikówFirma Keen ostatnio wydała nowy produkt na rynek – sandały Uneek, które zachwycają swoim nowoczesnym wyglądem, a co jeszcze ciekawsze są zrobione z dwóch kawałków sznurków oraz podeszwy. Plecenie elastycznych sznurków, to nowe rozwiązanie, którego nigdy wcześniej nie spotkałem w innych butach. Buty wyglądają nowocześnie i dzięki ich konstrukcji sprawdzą się tak samo dobrze na plaży jak i w mieście. Buty również dzięki swojej unikatowej konstrukcji są bardzo przewiewne, co ma znaczenie w ciepłych krajach. Kolejnym ciekawym rozwiązanie okazało się zastosowanie nowej wkładki Metatomical Footbed Design, która została specjalnie wyprofilowana żeby lepiej przylegać do stopy oraz być stabilna nawet podczas dynamicznych ruchów, a także stabilizować cały czas twoją stopę.

IMG 2265 300x200 - Uneek – buty dla wymagających podróżnikówSandały nadają się nie tylko na krótkie spacery, ale także na dłuższe wyprawy
Wyobraź sobie, że pakujesz się gdzieś na wakacje czy podróż na kilka tygodni, masz do dyspozycji ograniczoną liczbę miejsca w plecaku. W tym wypadku sandały Uneek sprawdzą się bardzo dobrze. Ich budowa i kształt sprawdziły się tak samo dobrze na piasku jak i kamieniach, to bardzo ważne, bo świadczy o ich wszechstronności. Sam miałem takie dylematy i nigdy się nie zawiodłem. Trwałość materiału pozwala na wykorzystanie ich w różnych środowiskach, w Polsce nawet nie myślałem żeby zabierać zwykłe klapki do schroniska czy hostelu, bo, po co brać dodatkowe buty, w których nie jestem w stanie chodzić na szlaku górskim.

Buty bardzo dobrze przylegają do stopy, ich stabilność sprawia, że także na nierównym podłożu dobrze się sprawują. Podczas wybierania uniwersalnego obuwia po trwałości ogromną rolę dla mnie odgrywa wygoda, pamiętaj, że to ty będziesz w nich chodził na trekkingu i innych miejscach i ma to ogromne znaczenie dla twojej stopy czy stabilnie ona siedzi w bucie. Keen to opracował do perfekcji, dlatego zaufałem tej firmie, bo zawsze tam gdzie byłem w tych butach nie czułem żadnego dyskomfortu. Idąc po asfalcie pewnie nie poczujesz różnicy, ale jeżeli zejdziesz na mniej uczęszczane ścieżki zrozumiesz dokładnie, co mam na myśli.

IMG 2263 1024x683 - Uneek – buty dla wymagających podróżnikówIMG 2266 1024x683 - Uneek – buty dla wymagających podróżników

Komentarze

comments

Share.

1 komentarz

Leave A Reply