Placki owsiane ze spiruliną

by Rafał Baran

Coś mi się wydaję, że mój blog idzie coraz bardziej w kierunku kulinarnej przygody a nie górskiej, ale jak tu się mogę powstrzymać przed opisaniem czegoś tak pysznego jak placki ze spiruliną. Tak tylko w wyjaśnię, że pierwszy kontakt ze spiruliną miałem podczas czytania książki Scotta Jurka „Jedz i biegaj”, Scott zachwala w niej cudowne właściwości spiruliny, ale o niej może w innym wpisie. Placki owsiane pierwszy raz mi zrobiła Agata na śniadanie, wcześniej nie wiedziałem, że coś takiego w ogóle istnieje, były mega smaczne! Dlatego podczas własnych eksperymentów, testowanych na ludziach ( współlokatorach) dodałem do nich spirulinę oraz podawałem z Guacamole.

Składniki na placki ze spiruliną:

  • Płatki owsiane ( 1/3 opakowania)
  • Jajka ( 4 sztuki)
  • Serek śmietanowy – naturalny ( jedna sztuka)
  • Papryczka chili ( w zależności od tego jak ma być ostre)
  • Przyprawy ( pieprz / sól)
  • Spirulina w proszku ( jedna mała łyżeczka)

Przygotowanie:

Płatki śniadaniowe, jajka i serek śmietanowy mieszamy w jednym pojemniku, dodajemy na koniec posiekaną papryczkę chili oraz doprawiamy przyprawami, na koniec jeszcze dodajemy ten magiczny zielony składnik spirulinę, która zabarwia nam wszystko na zielono z doświadczenia już wiem, że lepiej żeby to było rzadsze, bo lepiej się będzie rozchodziło na patelni.  Tak przygotowane smażymy na patelni ja robię to na oliwie z oliwek.

Owsianka + jajka
kroimy papryczkę chili
lacki owsiane na patelni
Placki owsiane ze spiruliną
Placki owsiane ze spiruliną
serek śmietanowy naturalny

Przygotowanie Guacamole:

Same placki są mało ciekawe, dlatego proponuję zrobić guacamole składającą się z dojrzałego jednego awokado, papryczki chili oraz przypraw ( sól i pieprz). Tak przygotowanie guacamole dajemy na placki.

obieranie awokado
guacamole
Placki owsiane ze spiruliną

 

Może ci się spodobać również :

1 comment

Spirulina - opinie, dlaczego jest taka zdrowa? | SzukajacPrzygody.pl 04/19/2013 - 1:16 pm

[…] akwariowych ( one też jedzą algi morskie). Ja osobiście jem spirulinę w szejku Bananowym albo w plackach owsianych, ale słyszałem również o tym, że niektóre osoby dodają ją do np. szpinaku, wybór należy […]

Reply

Leave a Comment