Pestki dyni – olej z pestek dyni – właściwości

4

autumn 2855 1280 300x199 - Pestki dyni – olej z pestek dyni – właściwościDzisiaj przedstawiam jeden z produktów, który na pierwszy rzut oka wydaje się na bardzo tłusty i niezdrowy produkt, nic bardziej mylnego. Olej z pestek dyni to jeden ze zdrowszych olejów, jaki się wytłacza na zimno, jest niezastąpionym elementem sałatek i innych potraw, jako dodatek. Wpadłem na ten produkt całkowicie przypadkowo, szukałem czegoś właśnie do mieszanki sałatek żeby było zdrowe, od kiedy go spróbowałem pierwszy raz to teraz cały czas go kupuję. Jest to kolejny ciekawy i zdrowy produkt po spirulinie który jest niedoceniony w Polskiej zdrowej kuchni

Olej z pestek dyni – jak powstaje?
Olej z pestek dyni jest tłoczony na zimno z nieprażonych pestek dyni, przez co nie można go podgrzewać! Czyli nie nadaje się do smażenia.

Właściwości pestek z dyni
Tłuszcze zawarte w pestkach dyni są zliczane do pełnowartościowych tłuszczów roślinnych. Jest ich około 80 % kwasów nienasyconych, z czego 60 % wielokrotnie nienasyconych. Tak żeby była jasność, nienasycone tłuszcze są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, są to te zdrowe tłuszcze, które musisz jeść. Zawiera również wszystkie elementy kwasów tłuszczonych należących do grupy omega 6 oraz omega 9. Jest bogatym źródłem witamin z grupy B i E.

Dawkowanie Oleju z pestek dyni
Jeżeli nie mieszasz tego z innymi potrawami a chcesz stosować to wystarczy jedna albo dwie łyżeczki dziennie, najlepiej rano i wieczorem, smak jest całkiem spoko, czasami może się wytrącać naturalny osad, bo jest to wytwarzane na zimno. Ja Osobiście to wolę mieszać z sałatkami albo innymi produktami.

Olej z pestek dyni – zastosowaniepumpkins 228500 1280 300x199 - Pestki dyni – olej z pestek dyni – właściwości
Olej z pestek dyni posiada naprawdę dużo dobrych właściwości, bardzo często jest opisywany, jako środek dla Osób cierpiących na problemy związane z przewodami moczowymi, pęcherzem moczowym czy nerkami. Dodatkowo jest pomocny przy podnoszeniu odporności organizmu oraz pomoże Osobą z zaburzeniami hormonalnymi i metabolicznymi. Pomijam już fakt chyba najważniejszy i dlaczego ja go stosuję, bo jest idealnym uzupełnieniem wszystkich kwasów tłuszczowych dla mojego organizmu.

pol pl Olej z pestek dyni 500 ml 134 1 - Pestki dyni – olej z pestek dyni – właściwościOlej z pestek dyni – jaki wybrać?
Warto by też było napisać kilka zdań na temat tego jak powinno się wybierać oleje i oliwy, bo tyczy się to dokładnie tego samego, raczej proponuje omijać jakieś tanie podróbki i innego rodzaju promocje, bo prawda jest taka, że te produkty nie są aż tak tanie, proces produkcji i dobrego zabezpieczenia produktu kosztuje, a w przypadku olejów i oliwy warto zwrócić, w jakim jest opakowaniu. Podstawa to ciemny kolor butelki, który nie wypływa negatywnie na jej zawartość. Kolejny sprawa to sam materiał jej wykonania, chyba nigdy bym nie kupił w plastikowym opakowaniu takiego produktu. Ja korzystam ze sprawdzonych produktów od Firmy OLEOFARM, która posiada ten olej w niskiej cenie i dobrej, jakości. Produkty tej firmy poleciła mi jedna znajoma i jeszcze się na nich nie zawiodłem. Obecnie jest sporo promocji i można kupić kilka produktów i mieć darmową dostawę. Szczegóły w linku: Olej z pestek dyni

Porównaj sobie ceny oleju z pestek dyni:

Komentarze

comments

Share.

4 komentarze

  1. Wiem, że podstawą diety w terapii podtrzymującej życie w chorobie stwardnienia zanikowego bocznego znanego gitarzysty z lat 80 – 90 tych był olej z dyni. Choroba dotknęła go w kwiecie wieku. Dawano mu 4 lata życia, żyje do dzisiaj. http://jasonbeckerguitar.com/

  2. Pingback: Pestki z dyni są zdrowe | Zdrowe Jedzenie

  3. Pingback: Dieta niełączenia | Sport i zdrowe jedzenie w Małopolsce

  4. Pingback: Olej z pestek dyni | ValcomTech

Leave A Reply